Słowa mają moc.

Hartmanka
testuje

Chcesz poznać produkty, które mają szansę, poprawić Twój poranny nastrój? Koniecznie zobacz, co dla Ciebie przetestowałam!

czytaj dalej ...

Blog

Wierzysz, że słowem mogę przyczynić się, aby Twój dzień stał się piękniejszy? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowałam!

czytaj dalej ...

Facebook

Chciałabyś poznać kobiety, które tworzą cudowną, porankową społeczność? Dołącz do Nas na facebooku!

czytaj dalej ...

Sobotnie
śniadanie

W życiu kierujesz się zasadą "Przez żołądek do serca"? Doskonale! Mam dla Ciebie kilka kulinarno-śniadaniowych propozycji.

czytaj dalej ...

Słowa mają moc.

Audio: Słowa mają moc.

Ela Hübner 

Droga kobieto! Witam Cię o poranku. Może słońce zagląda w Twoje okna i nastraja Cię optymistycznie do tego, aby dobrze zacząć dzień, a może pada deszcz i Twoją wewnętrzną pogodę ducha też zakryły chmury. A może coś Cię gnębi. Chciałabym na dzień dobry zaoferować Ci kilka słów, które, mam nadzieję, sprawią, że Twoją duszę wypełni uśmiech niezależnie od okoliczności.

Nieważne, ile masz lat, gdzie mieszkasz i co robisz, nieważne, jaka jest Twoja sytuacja osobista czy rodzinna, czy budzisz się obok kogoś czy nie. Ważne jest to, czy czujesz się szczęśliwa z osobą, którą jesteś i w tym miejscu w życiu, w którym jesteś? Jeśli tak, to wspaniale, a jeśli nie, to dlaczego?

Kobiety znane są z tego, że wspierają innych, a umniejszają swoje własne zalety, talenty i umiejętności. Być może jest to cecha gatunku, bo tego typu podejście jest powszechne. Na pewno ogromną rolę odegrała wielowiekowa kultura i tradycja, w których żyjemy, kwestie wychowania i postrzegania kobiety w życiu. Na szczęście, to się powoli zmienia i najwyższa pora, abyś i Ty uwierzyła w siebie i w to, że masz sobie i światu coś do zaoferowania.

Ja także przez wiele lat boksowałam się z niskim poczuciem wartości, przekonaniem, że inni są lepsi, zdolniejsi, bardziej inteligentni, kobiety piękniejsze i bardziej atrakcyjne. Aż kiedyś pewnego dnia trafiłam na słowa afroamerykańskiej dziennikarki i pisarki Susan L. Taylor: „Myśli mają moc; myśli to energia. A ty poprzez swoje własne myślenie możesz zbudować swój świat albo go zniszczyć.” (w oryginale: „Thoughts have power; thoughts are energy. And you can make your world or break it by your own thinking”). Susan wychowała się w nowojorskim Harlemie, jej rodzicami byli imigranci z Karaibów. Pomyślałam, że taka osoba wie co mówi i uwierzyłam jej. Zaczęłam budować swój świat poprzez kreowanie pozytywnego postrzegania rzeczywistości. Jak za dotknięciem magicznej różdżki na moją orbitę zaczęły wpadać książki i publikacje propagujące tę filozofię. Zaczęłam spotykać ludzi pełnych dobrej, pozytywnej energii. Wszechświat odpowiedział na moją chęć zmiany. I mimo, że po drodze przytrafiały mi się mniejsze lub większe katastrofy (życie!), to siła ducha i wiara we własne możliwości pozwalały mi przez chmury widzieć słońce.


Tego poranka, życzę Wam – SŁÓW, CO CZYNIĄ
PIĘKNO!

Dlatego droga kobieto namawiam Cię do zwracania większej uwagi na Twoje myśli i słowa, które wypowiadasz. Myśl i mów dobrze o sobie i o innych. Doceniaj siebie, swoje pozytywne cechy charakteru i umiejętności, naucz się akceptować wady i braki, nie bądź w stosunku do siebie zbyt krytyczna. Bądź życzliwa, uśmiechaj się, mów miłe słowa, doceniaj zalety i sukcesy. Chwal! W naszym kraju zdecydowanie za mało się chwali, a za dużo i za często krytykuje! Doceniaj to, co masz. To działa pozytywnie. Skupienie się na brakach (tym, czego NIE MASZ i NIE UMIESZ) dołuje. Pomyśl, co MASZ i co POTRAFISZ, i co z tym możesz zrobić. Nie karm głowy negatywnymi treściami z mediów, z tego, co mówią inni. To trucizna. Zauważaj piękno wokół Ciebie. Przyrody, miejsc, wydarzeń, ludzi i tego, co tworzą. Buduj swój świat na pozytywnych fundamentach. Zobaczysz, ile to daje mocy.

Na koniec poproszę Cię o 3 rzeczy:

  1. Pomyśl i powiedz głośno, co lubisz w sobie i z czego jesteś dumna.
  2. Pomyśl i powiedz głośno, co miłego chciałabyś dziś powiedzieć bliskiej Ci osobie.
  3. Pomyśl i powiedz głośno, co cenisz wokół siebie, w swoim otoczeniu.

Zrobione? Jak się teraz czujesz?

MIŁEGO DNIA!

Autor: Ela Hübnerblogerka 50+

Strona: fajna-baba-nie-rdzewieje.pl/

Facebook: www.facebook.com/fajnababanierdzewieje

Instagram: www.instagram.com/fajna_baba_nie_rdzewieje/

 PRAGNIESZ WIĘCEJ POZYTYWNYCH TEKSTÓW? ZOBACZ TUTAJ! -> Piękna codzienność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *