Przede wszystkim pozytywne nastawienie.

Hartmanka
testuje

Chcesz poznać produkty, które mają szansę, poprawić Twój poranny nastrój? Koniecznie zobacz, co dla Ciebie przetestowałam!

czytaj dalej ...

Blog

Wierzysz, że słowem mogę przyczynić się, aby Twój dzień stał się piękniejszy? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowałam!

czytaj dalej ...

Facebook

Chciałabyś poznać kobiety, które tworzą cudowną, porankową społeczność? Dołącz do Nas na facebooku!

czytaj dalej ...

Sobotnie
śniadanie

W życiu kierujesz się zasadą "Przez żołądek do serca"? Doskonale! Mam dla Ciebie kilka kulinarno-śniadaniowych propozycji.

czytaj dalej ...

Przede wszystkim pozytywne nastawienie.

Audio: Przede wszystkim poranne nastawienie.

Aldona Stelmach

Otwieram oczy. Razi mnie słońce, ponieważ nie mam jeszcze ani zasłon ani firanek. Za oknem widzę zielone drzewa. Powoli wstaję, otwieram okno balkonowe i wychodzę na zewnątrz. Zamykam oczy. Prostuję plecy. Robię wdech pełną piersią… i wydech. Skupiam się na porannym śpiewie ptaków. Trwam tak jeszcze kilka minut. Czuję, że żyję. Wchodzę do domu patrzę na zegarek jest 5 rano. (…)

Tak rozpoczął się mój pierwszy dzień po przeprowadzce do nowego domu.

A jakie jest twoje nastawienie gdy budzisz się rano?

Pierwsze chwile po przebudzeniu. Twoje myśli, które pojawiają się w głowie są kluczowe dla Twojej emocjonalnej drogi budzącego się właśnie do życia dnia.


Tego poranka, życzę Wam – POZYTYWNEGO NASTAWIENIA!

Nastawienie równa się punkt widzenia

Złap pierwszą myśl i poświęć jej chwilę, gdyż od niej zależy cały nowy dzień. Gdy budzisz się w złym nastroju, bo musisz znowu wstać i iść do pracy lub jesteś niezadowolona, że zaspałaś to jak myślisz co się stanie gdy rano wykipi Ci mleko? Następnie w drodze do pracy najpierw ochlapie Cię samochód a później spóźnisz się na autobus? Myślę, że scenariusz będzie taki, że przynajmniej trzy razy się zdenerwujesz.

A teraz z innej strony: budzisz się w dobrym nastroju, mleko wykipiało myślisz „no trudno się mówi, nie pierwszy raz”. Ochlapał Cię samochód a w głowie tworzysz już nowy plan: „Hmmm może uda mi się zajść jeszcze na bazar? Szybko kupię jakieś nowe spodnie i do pracy.” Uciekł Ci autobus, pojawia się nowa myśl „ok, powiem w pracy, że uciekł mi autobus więc jak chwilę czasu spędzę na zakupach to wyjdzie na jedno.” I zadowolona w nowych spodniach docierasz do pracy.

Który scenariusz bardziej Ci się podoba?

Zapytasz:

Jak tego dokonać?”

Możesz wierzyć lub nie ale musisz zacząć już wieczorem dnia poprzedniego. Podziękuj za miniony dzień, za wydarzenia, spotkane osoby itd. Zaplanuj jakie dwie rzeczy musisz jutro zrobić od A do Z. Potem zastanów się co jutro zrobisz na śniadanie, obiad i kolacje. Zadaj sobie pytanie: Co takiego zrobiłam dziś, że mogę powiedzieć, iż był to udany dzień? Co mogę jutro zrobić, aby być wieczorem usatysfakcjonowaną?

A tuż przed zaśnięciem pomyśl o czymś co Cię pozytywnie nastraja o swoich marzeniach lub przenieś się w myślach do ulubionego miejsca, w którym ogrania Cię radość i z takim odczuciem zaśnij.

To z jakim nastawieniem i z jaką pierwszą myślą się obudzisz, nada tempo Twojemu całemu dniu.

Nie zapominaj, że noc powinna być po to, aby naładować swoje akumulatory. Spójrzmy na dzieci chodzą stosunkowo wcześnie spać i z rana wstają pełne energii do działania. Bierzmy z nich przykład.

Gdy naładujesz baterię jest większa szansa, że każdy dzień rozpoczniesz z pozytywnym nastawienie i nie ważne czy będzie to sobota, poniedziałek czy czwartek.

To są naprawdę proste wskazówki, dzięki którym będziesz jeszcze bardziej rozkwitać każdego dnia. Wykorzystaj je, nie czekaj – szkoda życia.

Autor: Aldona Stelmach – Trener Optymizmu

Strona: www.treneroptymizmu.pl/blogoptymistki/

Facebook: www.facebook.com/AldonaStelmach.Szkolenia.Warsztaty

Instagram: www.instagram.com/treneroptymizmu.pl/

 

PRAGNIESZ WIĘCEJ POZYTYWNYCH TEKSTÓW? ZOBACZ TUTAJ! -> Zerknij na siebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *