Ponad chmurami.

Hartmanka
testuje

Chcesz poznać produkty, które mają szansę, poprawić Twój poranny nastrój? Koniecznie zobacz, co dla Ciebie przetestowałam!

czytaj dalej ...

Blog

Wierzysz, że słowem mogę przyczynić się, aby Twój dzień stał się piękniejszy? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowałam!

czytaj dalej ...

Facebook

Chciałabyś poznać kobiety, które tworzą cudowną, porankową społeczność? Dołącz do Nas na facebooku!

czytaj dalej ...

Sobotnie
śniadanie

W życiu kierujesz się zasadą "Przez żołądek do serca"? Doskonale! Mam dla Ciebie kilka kulinarno-śniadaniowych propozycji.

czytaj dalej ...

Ponad chmurami.

Audio: Ponad chmurami.

 

 

SYLWIA MIEZIO

Cztery koszulki, szorty, spódnica… Każdym kolejnym razem jest tylko prościej, by spakować to, co okazuje się niezbędnym do życia. W głowie już się uśmiecham – do tych promieni słońca, które będą muskać mi twarz, do wiatru, który zakołysze moim niesfornym kosmykiem włosów, do wina z kartonu, który będę sączyła podziwiając kolejny zachód słońca. A Ty kiedy ostatnio zobaczyłaś coś po raz pierwszy? Postawiłaś stopę na nieznanym Ci gruncie? Spróbowałaś czegoś, czego wymówienie nazwy to było jedne wielkie plątanie się języka?  

 

MAGIA PODRÓŻY

Nie wiem, jak mogłam żyć bez podróży. Czy odkąd pierwszy raz usiadłam w samolocie jestem szczęśliwsza? Zdecydowanie. Za każdym razem, gdy odrywam się od ziemi czuję ścisk w żołądku, a przez głowę przelatuje mi tylko marynarskie powiedzenie “ahoj, przygodo!”.  Ekscytacja zaczyna się już, gdy wyciągam kartę, by zapłacić za bilety. Później w każdej wolnej chwili przeglądam Instagram z tym hashtagiem i tą lokalizacją. Szukam inspiracji. Zastanawiam się, gdzie pójdę, co zjem, z kim umówię się na spotkanie. Pakuję się, w głowie układam plan. Odliczam dni, minuty, sekundy. Zarzucam plecak przez ramię i czuję wolność. Nagle cichną wszystkie telefony, obowiązki odchodzą w cień, problemy wydają się być jakieś mniejsze. Liczę się ja – tu i teraz. Ja Odkrywca, Ja Zdobywca, Ja Podróżnik, Ja Fotograf, Ja Smakosz i Ja Degustator. Nowe miejsce, nikt mnie nie ocenia. Nowe smaki, w końcu nie muszę gotować. Nowi ludzie, nie oceniają przez pryzmat przeszłości. Tylko niebo – z każdej strony świata patrzymy w to samo.     Podróże pokazują, że człowiek, choć maleńki, ma znaczenie. Uśmiech drugiej osoby, pomocna dłoń, chusteczka podana na otarcie łez, przytrzymane drzwi, pomoc w zakupie biletów, gdy automat odmawia współpracy. Nawet brak wspólnego, z pozoru, języka nie jest żadną przeszkodą. Otwieram się, wytężam zmysły, robię rzeczy, które w Polsce wydają się być dziwne. Zaczepić nieznajomego w Turcji? Pójść na spotkanie z ludźmi z internetu w Armenii? Jeść pasztet na dachu groty w Jerozolimie? Targować się na bazarze w Wenecji? Łapać stopa w upalnej Sycylii? Kiedyś nie przyszłoby mi to do głowy, brakowałoby mi odwagi, skulona w kącie bałabym się, co pomyślą inni. Teraz wiem, że życie jest takie, jakim je sobie wyreżyserujemy, a słońce świeci jednakowo mocno dla każdego z nas. Spakuj swój plecak. Odwiedź dawno zapomniany park. Ciesz się smakiem lodów pistacjowych na plaży pełnej turystów. Upij się i tańcz w blasku zachodzącego słońca. Tańcz, śmiej się i pamiętaj – nikt nie decyduje o Tobie w takim stopniu, w jakim robisz to sama.  

Nie bój się zaryzykować. Nie bój się spełniać marzenia.

Świat jest piękny, świat poczeka, ale…czy chcesz, żeby na Ciebie czekał?

 

Autor: Sylwia Miezio

Instagram: www.instagram.com/sylwestrada

 

PRAGNIESZ WIĘCEJ POZYTYWNYCH TEKSTÓW? ZOBACZ TUTAJ! -> Dzień podarunków.

 

2 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *