Perspektywa.

Hartmanka
testuje

Chcesz poznać produkty, które mają szansę, poprawić Twój poranny nastrój? Koniecznie zobacz, co dla Ciebie przetestowałam!

czytaj dalej ...

Blog

Wierzysz, że słowem mogę przyczynić się, aby Twój dzień stał się piękniejszy? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowałam!

czytaj dalej ...

Facebook

Chciałabyś poznać kobiety, które tworzą cudowną, porankową społeczność? Dołącz do Nas na facebooku!

czytaj dalej ...

Sobotnie
śniadanie

W życiu kierujesz się zasadą "Przez żołądek do serca"? Doskonale! Mam dla Ciebie kilka kulinarno-śniadaniowych propozycji.

czytaj dalej ...

Perspektywa.

 

NADIA SIEWNIAK

Wczorajszy dzień był dniem, jakich w życiu jest najwięcej. Dzień do bólu zwyczajny, nieprzewidywalny i pełen wyzwań, ale niekoniecznie tych, na które się czeka.

Często jesteśmy rozczarowane codziennością, bo na nasze dni patrzymy z nieodpowiedniej perspektywy. A perspektywa to mała rzecz, która robi ogromną różnicę. Potrafi zepsuć każdy, nawet najpiękniejszy dzień, ale potrafi też odkryć przed nami niezwykły koloryt zwykłych chwil i momentów.

Wierzę, że najpiękniejsze prezenty zapakowane są przez Boga w szary papier codzienności. Musimy tylko zechcieć je odkryć. Musimy podjąć wysiłek i rozpakować dar, który na pierwszy rzut oka nie zawsze wygląda jak ten wymarzony, wymodlony, upragniony… wygląda bardziej jak niechciany prezent.

Czasami codzienność wydaje się nam szara, bo stawiamy ją w sztucznym świetle. A ono zniekształca rzeczywistość. Prawdziwe Światło jest tylko jedno. Bez Niego życie jest nijakie, pozbawione sensu, przeżywane w cieniu żalów i nierealnych oczekiwań.

Chrystus zmienia wszystko. On przyszedł na świat jako Światłość, żebyśmy więcej nie musieli iść przez życie po omacku. (J 3;19) To On rozświetla swoją obecnością największy mrok i pomaga nam patrzeć na życie z innej, lepszej perspektywy.

Ta lepsza perspektywa, to perspektywa wieczności i świadomości przemijania tego, co tu i teraz. Nawet tego najtrudniejszego.

Lepsza perspektywa, to perspektywa obdarowania nowym dniem i cudu, jakim są kolejne 24 godziny.

To perspektywa wolności od zmartwień i trosk, bo położone w Boże ręce, nie muszą już męczyć naszych myśli.

To perspektywa przebaczenia i łaski, które znajdziemy tylko w Chrystusie.

To perspektywa sensu każdej, nawet najdrobniejszej chwili.

Kiedy to Światło staje się centrum naszego życia, szara codzienność mieni się barwami, których wcześniej nie byliśmy w stanie dostrzec. Pojedyncze sytuacje nabierają głębokiego znaczenia, a życie zaczyna nabierać kształtów. Codzienność przestaje być niechcianym prezentem, a staje się cennym darem.

Uchwyć za rękę Dawcę dobrych dni. Popatrz na swoje życie z ‘lepszej’ perspektywy, a zobaczysz coś więcej niż szary papier codzienności. Odkryjesz, że za tym co trudne, żmudne i nijakie, kryje się dar z samego nieba.

Odkryjesz najprawdziwszy cud codzienności.

Autorka: Nadia Siewnika

Strona: cudcodziennosci.blogspot.com

Facebook: www.facebook.com/cudcodziennosci

Instagram: www.instagram.com/cudcodziennosci/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *