Pasja.

Hartmanka
testuje

Chcesz poznać produkty, które mają szansę, poprawić Twój poranny nastrój? Koniecznie zobacz, co dla Ciebie przetestowałam!

czytaj dalej ...

Blog

Wierzysz, że słowem mogę przyczynić się, aby Twój dzień stał się piękniejszy? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowałam!

czytaj dalej ...

Facebook

Chciałabyś poznać kobiety, które tworzą cudowną, porankową społeczność? Dołącz do Nas na facebooku!

czytaj dalej ...

Sobotnie
śniadanie

W życiu kierujesz się zasadą "Przez żołądek do serca"? Doskonale! Mam dla Ciebie kilka kulinarno-śniadaniowych propozycji.

czytaj dalej ...

Pasja.

 

OLGA PIECHOTA

Pewnego pięknego dnia urodził się wyjątkowy człowiek. Skąd wiem, że to był piękny dzień? Mam tak dobrą pamięć? Nie, po prostu nie ma znaczenia, czy wtedy padał deszcz, czy świeciło słońce, czy może nawet było ponuro i wszędzie była gęsta jak mleko mgła. Ale czy to ważne w dniu, gdy świat otrzymał kogoś tak niesamowitego, tak cudownego, pełnego pasji i zaangażowania?

Teraz chciałabym przejść do historii tej osoby. Mały człowiek złapał pierwszy oddech, wydał pierwszy dźwięk i po raz pierwszy otworzył oczy. W tym momencie już wiedział, że dostał dar – został przepełniony niespodziewanym talentem. Wszystko co od tej chwili robił, było pełne pasji. Każda najmniejsza czynność sprawiała, że czuł przypływ energii i podekscytowania. Iskierki radości zdobiły jego oczy, uśmiech oczarowywał cały świat, a pogoda ducha dawała nadzieję na lepsze jutro. Każda napotkana osoba zatrzymywała się, by patrzeć, jak mały człowiek z pasją chwyta przedmioty, jak z pasją wymyśla nowe zabawy i jak z pasją kocha innych. To były przepiękne czasy, jednak każde czasy odchodzą i często przynoszą ze sobą okres mroku i smutku. Tak jest i w tej historii. Mały człowiek rósł i z dnia na dzień stawał się coraz mniej radosny, coraz mniej energiczny, a po jego dawnej pasji pozostało tylko wyblakłe wspomnienie.

Opowieści powinny kończyć się dobrze, ale ja Wam nie dam happy endu – jeszcze nie dam. Musiałaś się już domyślić, że ta historia być może jest za bardzo podobna do Twojej. Jeśli poczułaś, choć przez chwilę nostalgię, smutek czy wyrzuty sumienia, to tak właśnie jest. Ale ja nie chcę wywoływać smutku. Chcę Ci przypomnieć, że każdy z nas rodzi się z pasją do życia – do odkrywania nowych rzeczy. Ona zbyt często się gubi. Dlatego nie pozwól jej na to. To jest Twój czas – czas na odnalezienie tych wszystkich rzeczy, które pozwalały Ci angażować się i spełniać swoje marzenia. Czy jesteś już gotowa, by odnaleźć iskierkę radości w swoim życiu?

 

Autorka: Olga Piechota

Strona: lustrzananadzieja.blogspot.com

Instagram: www.instagram.com/elfikbook/

 

PYTANIE KONKURSOWE:

Opowiedz nam o swojej pasji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *