Odkryj swój kobiecy potencjał!

Hartmanka
testuje

Chcesz poznać produkty, które mają szansę, poprawić Twój poranny nastrój? Koniecznie zobacz, co dla Ciebie przetestowałam!

czytaj dalej ...

Blog

Wierzysz, że słowem mogę przyczynić się, aby Twój dzień stał się piękniejszy? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowałam!

czytaj dalej ...

Facebook

Chciałabyś poznać kobiety, które tworzą cudowną, porankową społeczność? Dołącz do Nas na facebooku!

czytaj dalej ...

Sobotnie
śniadanie

W życiu kierujesz się zasadą "Przez żołądek do serca"? Doskonale! Mam dla Ciebie kilka kulinarno-śniadaniowych propozycji.

czytaj dalej ...

Odkryj swój kobiecy potencjał!

Audio: Odkryj swój kobiecy potencjał!

Izabela Zientek

Jako kobieta zapewne pełnisz wiele różnych ról. Mają one duże znaczenie w budowaniu więzi rodzinnych i pozarodzinnych, co zapewne jest źródłem Twojej satysfakcji. Jednak role kobiece, które podejmujemy każdego dnia są pod silnym wpływem społecznym

i dlatego nieraz niezależnie od naszych pragnień i marzeń, działamy pod presją tego, co powinnyśmy a czego nie powinnyśmy robić. Stąd też, aby zyskać siłę na przeciwstawienie się temu, niezwykle istotne jest sięgnięcie do swojego potencjału i czerpanie z niego garściami.

Każda z nas zapewne intuicyjnie rozumie czym jest potencjał, ale czym charakteryzuje się kobieta, która realizuje swój potencjał?

Kobieta realizująca swój potencjał korzysta ze swoich zdolności i talentów, ale także doskonali je. Cechuje się również pewną uważnością na siebie samą i chętnie podejmuje te zadania, w których może wykorzystać swoje mocne strony. To właśnie dzięki temu może czuć się spełniona oraz łatwiej jej akceptować siebie i otaczający świat.

Tego poranka, życzę Wam – REALIZACJI SWOJEGO POTENCJAŁU!

Jako kobiety, nagminnie bywamy wtłoczone w z góry przypisane nam role społeczne i zbyt często spełniamy oczekiwania innych, zapominając o sobie i swoich ambicjach. Dlatego odkrycie własnego potencjału może być dla nas punktem wyjścia do wyznaczania dalszej drogi realizacji siebie i życia w zgodzie ze sobą. Dzieje się tak dlatego, ponieważ wykorzystując swój potencjał:

  • Jesteśmy bardziej zmotywowane do pracy, bo działamy wykorzystując swoje mocne strony.
  • Nie wypalamy się po napotkanych niepowodzeniach, ponieważ nasz motywacja oparta jest na wewnętrznej potrzebie działania.
  • Wzmacniamy wiarę w swoje możliwości i samoakceptację, a co za tym idzie łatwiej jest nam realizować swoje pragnienia i cele, a nie te narzucone przez innych.

Co zatem zrobić, aby ten potencjał odkryć, jak go w sobie uaktywnić?

Jednym z niezawodnych sposobów na odkrycie swojego potencjału jest skupienie się na tym, co jest źródłem Twojego FLOW czyli stanu, którego doświadczamy podczas zadań pochłaniających nas bez reszty. Nasz potencjał jest nierozerwalnie związany z tym, w jakich czynnościach doznajemy flow, dlatego zachęcam Cię do krótkiego ćwiczenia.

  • Przygotuj sobie kartkę A4 i coś do pisania. Na przygotowanej karcie wypisz sytuacje, w których czułaś, że „płyniesz”. Pomyśl o takich zajęciach, gdy zapominasz o czasie, o tym aby zjeść, napić się itp. bo to, co robisz jest dla Ciebie na tyle ciekawe, że czas wydaje się nie mieć znaczenia. Możesz tak odczuwać podczas np. robienia zdjęć, malowania obrazów, ale także podczas czytania książek, jazdy samochodem czy w trakcie aktywności sportowej itp. Istnieją różne możliwości, ponieważ każda z nas jest inna i co innego daje nam spełnienie. Wypisz wszystko, co przychodzi Ci do głowy.

Gdy zapełnisz kartkę, przyjrzyj się jej z uważnością i zainteresowaniem. To co wypisałaś, to dobry start w odkrywaniu swojego potencjału! A jeśli chcesz więcej, zapraszam po dodatkowe ćwiczenia z mojego e-booka na stronie akademiapotencjalu 🙂 .

Autor: Izabela Zientek

Strona: www.akademiapotencjalu.pl/

Facebook: www.facebook.com/psycholog.trener/

Instagram: www.facebook.com/psycholog.trener/

PRAGNIESZ WIĘCEJ POZYTYWNYCH TEKSTÓW? ZOBACZ TUTAJ! ->

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *