O tak, będę uszczęśliwiać innych.

Hartmanka
testuje

Chcesz poznać produkty, które mają szansę, poprawić Twój poranny nastrój? Koniecznie zobacz, co dla Ciebie przetestowałam!

czytaj dalej ...

Blog

Wierzysz, że słowem mogę przyczynić się, aby Twój dzień stał się piękniejszy? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowałam!

czytaj dalej ...

Facebook

Chciałabyś poznać kobiety, które tworzą cudowną, porankową społeczność? Dołącz do Nas na facebooku!

czytaj dalej ...

Sobotnie
śniadanie

W życiu kierujesz się zasadą "Przez żołądek do serca"? Doskonale! Mam dla Ciebie kilka kulinarno-śniadaniowych propozycji.

czytaj dalej ...

O tak, będę uszczęśliwiać innych.

Kiedy zależy  Nam na bliskich pragniemy, aby byli szczęśliwi.

To takie oczywiste i proste!

Dlatego często zaczynamy żyć,  życiem innych. Poświęcamy swój wolny czas, aby wysłuchać problemów sąsiadki, szukamy sposobów jak pomóc przyjaciołom wydostać się z trudnej sytuacji, myślimy jak rozweselić męża w ciężkich chwilach oraz jak sprawić, aby dzieci były radosne w deszczowe dni. Standardowo – zapominając o sobie. W Twojej głowie jest masa nierozwiązanych sytuacji, mniejszych lub większych problemów. W nocy nie możesz spać, bo cały czas myślisz o najbliższych? W dzień zapominasz o uśmiechy, bo swój cenny czas poświęcasz na poszukiwanie najlepszych rozwiązań dla innych? A Twoje kłopoty? Przez kolejne dni ciągną się za Tobą jak ogromna kula uwiązana do nogi. Bez nadziei na rozwiązanie. No chyba, że znajdziesz wokół siebie – osobę podobną do siebie i to ona rozwiąże je za Ciebie.  

Jeśli tak jest, to z pewnością jesteś aniołem wśród ludzi, których kochasz. Bohaterem domu. Altruistą – osobą, która stawia dobro innych ponad swoje. To wspaniała postawa – cudownego człowieka. Ale nie czujesz, że takie zachowanie komplikuje Twoje życie? Że zaczynasz zapominać o sobie i swoich potrzebach? W końcu rozwiązujesz problemy innych, a sama masz pełno tych nierozwiązanych. NO KAŻDY JE MA. Już nie tryskasz energią i radością, przechodzisz chodnikiem ze smutkiem na twarzy, bo jak tu się cieszyć, skoro inni się smucą? Aby uszczęśliwiać ludzi wokół siebie, MUSISZ BYĆ SILNA. A Twoja postawa raczej powinna być racjonalnie-egoistyczna. Samo słowo “egoista” brzmi odpychająco, ale racjonalny egoista to już – naszym zdaniem – osoba godna naśladowania. Nie proponujemy dzisiaj nagłego zniknięcia z życia swoich bliskich. Ale zalecamy rozbudzić swój zdrowy egoizm, który ZDECYDOWANIE pomaga podczas uszczęśliwiania innych. Nie możesz być słaba, musisz być odporną, mocną babeczką, która przede wszystkim w swojej głowie ma wszystko poukładane.

W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI TY BĄDŹ SZCZĘŚLIWA,

POTEM TO SZCZĘŚCIE ODCZUJĄ INNI 🙂 .

Karolina Hartman

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *