O różnorodności i jej akceptacji.

Hartmanka
testuje

Chcesz poznać produkty, które mają szansę, poprawić Twój poranny nastrój? Koniecznie zobacz, co dla Ciebie przetestowałam!

czytaj dalej ...

Blog

Wierzysz, że słowem mogę przyczynić się, aby Twój dzień stał się piękniejszy? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowałam!

czytaj dalej ...

Facebook

Chciałabyś poznać kobiety, które tworzą cudowną, porankową społeczność? Dołącz do Nas na facebooku!

czytaj dalej ...

Sobotnie
śniadanie

W życiu kierujesz się zasadą "Przez żołądek do serca"? Doskonale! Mam dla Ciebie kilka kulinarno-śniadaniowych propozycji.

czytaj dalej ...

O różnorodności i jej akceptacji.

Audio: O różnorodności i jej akcptacji.

Świat byłby nudny, gdyby wszyscy byli tacy sami prawda? Na pewno większość z Was odpowie twierdząco. A jednak… często idąc ulicą i widząc kogoś, kto nie odpowiada “naszym standardom”, myślimy (bądź, co gorsza, mówimy) – “ale gruba”, -“ale chuda”, -“ale wykolczykowana”, -“patrz, ma czarnoskóre dziecko”, – “ubrałaby się lepiej, jak wychodzi z domu”.

Niech pierwsza z nas rzuci kamień, której nigdy takie coś nie przeszło przez myśl… Niestety nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo możemy zranić drugą osobę naszym zachowaniem, ponieważ zdanie na jej temat mamy zazwyczaj wypisane w oczach. Słowa, nawet niewypowiedziane, bardzo ranią ludzi.

Dlaczego komentujemy innych? Czy “normalność” to nie jest wytwór społeczeństwa służący właśnie do wytykania palcami, tych, którzy w jej ramy się nie mieszczą? Czy “nienormalny” musi automatycznie oznaczać “zły”? A może tylko “inny niż my”? Brak akceptacji w społeczeństwie bardzo odbija się szczególnie na ludziach młodych, których psychika się dopiero kształtuje. W najgorszych przypadkach prowadzi do depresji i prób samobójczych …

RAZEM ZMIENIAJMY ŚWIAT!

A gdyby tak zmienić nastawienie? Zamiast rzucić osobie skrajnie odmiennej niż my, wrogie spojrzenie, po prostu się uśmiechnąć? Odrzucić stereotypy i skupić się na tym co nas łączy? W gruncie rzeczy jesteśmy wszyscy tacy sami i chcemy tego samego – szczęścia dla nas i naszych najbliższych. Jeden uśmiech jest w stanie zdziałać cuda – poprawi humor nam oraz osobie nim obdarzonej . Zmieńmy więc negatywne emocje w uśmiech – możemy sprawić, że czyjś dzień będzie o niebo lepszy, a nasz świat wolny od niepotrzebnych zmartwień.

PRAGNIESZ WIĘCEJ POZYTYWNYCH TEKSTÓW? ZOBACZ TUTAJ! -> Cholercia, ale czy ja naprawdę muszę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *