O pasji tworzenia.

Hartmanka
testuje

Chcesz poznać produkty, które mają szansę, poprawić Twój poranny nastrój? Koniecznie zobacz, co dla Ciebie przetestowałam!

czytaj dalej ...

Blog

Wierzysz, że słowem mogę przyczynić się, aby Twój dzień stał się piękniejszy? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowałam!

czytaj dalej ...

Facebook

Chciałabyś poznać kobiety, które tworzą cudowną, porankową społeczność? Dołącz do Nas na facebooku!

czytaj dalej ...

Sobotnie
śniadanie

W życiu kierujesz się zasadą "Przez żołądek do serca"? Doskonale! Mam dla Ciebie kilka kulinarno-śniadaniowych propozycji.

czytaj dalej ...

O pasji tworzenia.

Audio: O pasji tworzenia.

Danuta Biernat

Dlaczego warto mieć w życiu pasję? Czy życie z pasją wpływa na nasze życie, na jego jakość? Czy pasja może być sposobem na życie? Takie pytania przyszły mi na myśl, kiedy postanowiłam podzielić się przemyśleniami na temat zapowiedziany w tytule – “O pasji tworzenia”. 

Pasja, konik, żyłka, hobby…

Czym jest hobby? I czy warto je mieć? 

Hobby to swoiste zamiłowanie do czegoś, działanie związane z relaksem w czasie wolnym od obowiązków, ale nie tylko. Niektórym udaje się połączyć wykonywanie zawodu z pasją. I to są szczęśliwcy. Miałam przyjemność być w tej grupie. Robić w życiu to, co kochamy to idealny sposób na życie, zaspokajanie życiowych potrzeb, zarabianie.

Rodzajów hobby może być całe mnóstwo – kolekcjonowanie, wykonywanie prac manualnych (malowanie, rysowanie, dzierganie na drutach, szydełkiem, modelarstwo, tworzenie dekoracji domu…), czytanie książek, pielęgnacja roślin w domu i ogrodzie, gra na instrumencie, uprawianie sportu, wędkowanie, podróżowanie itp. Długo można tak wymieniać. Do listy tej dołączyć należy pracę zawodową. To idealna opcja. Pasje rozbudzają pozytywne emocje, stymulują zmysły, wyznaczają życiową drogę, wpływają na pozytywny nastrój, wyzwalają dobre samopoczucie, dają dużo szczęścia, dodają skrzydeł, prowadzą do osiągnięcia celu. Dzięki zamiłowaniom życie nabiera kolorytu i głębszego sensu. Warto uruchomić drzemiące w nas pokłady i odnaleźć własną pasję. Jeśli jeszcze nie masz pasji, to poszukaj jej w sobie 🙂 .

Proponuję Ci robótki ręczne. To niezwykle ciekawe i wciągające zajęcia, które aktywizują pracę mózgu i rozwijają umiejętności przydatne w życiu codziennym. W literaturze przedmiotu możemy znaleźć dowody na to, że prace manualne są doskonałą metodą na walkę ze stresem i depresją. Prace ręczne bezsprzecznie zwiększają poziom dobrego samopoczucia i relaksują. Stosowane są one w terapii zajęciowej pomagającej poprawie zdrowia psychicznego i fizycznego pacjentów.


Tego poranka, życzę Wam – PASJI, CO ZABIJA NUDĘ I NIESAMOWICIE ROZWIJA!


Regularne wykonywanie robótek ręcznych podnosi koncentrację, sprawność manualną, wspomaga koordynację wzrokowo – ruchową, pamięć, dodaje pewności siebie, zwiększa poczucie własnej wartości. Prace manualne są świetnym sposobem na oderwanie się od problemów dnia codziennego, twórcze poszukiwania, przeżywanie miłych chwil, wyciszenie się, relaks. Powstałe wytwory cieszą, wzbogacają otaczającą nas przestrzeń, mogą być fantastycznym prezentem dla najbliższych.

PASJA KAŻDEGO DNIA

Wykonywanie prac manualnych daje też duże możliwości poznania ciekawych ludzi mających podobne do naszych zainteresowania. Rozwijanie kontaktów interpersonalnych sprzyja walce z nudą, daje radość, wspomaga w najtrudniejszych chwilach.


Hobby daje morze korzyści nie tylko dla nas samych, ale i dla naszego otoczenia. Daj się ponieść pasji. W myśl powiedzenia „Potrzeba matką wynalazków” dajmy upust naszej wyobraźni i niczym nieograniczonym możliwościom. Wyjdzie to na dobre zdrowiu każdego z nas i naszych najbliższych.

Autor: Danuta Biernat

Strona: wharmonii.blogspot.com/2017/05/

Facebook: www.facebook.com/W-harmonii-dekoracje-inspiracje-rob%C3%B3tki-r%C4%99czne-691089274266856/

PRAGNIESZ WIĘCEJ POZYTYWNYCH TEKSTÓW? ZOBACZ TUTAJ -> Po postu… KOBIETA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *