Nie poddawaj się, walcz!

Hartmanka
testuje

Chcesz poznać produkty, które mają szansę, poprawić Twój poranny nastrój? Koniecznie zobacz, co dla Ciebie przetestowałam!

czytaj dalej ...

Blog

Wierzysz, że słowem mogę przyczynić się, aby Twój dzień stał się piękniejszy? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowałam!

czytaj dalej ...

Facebook

Chciałabyś poznać kobiety, które tworzą cudowną, porankową społeczność? Dołącz do Nas na facebooku!

czytaj dalej ...

Sobotnie
śniadanie

W życiu kierujesz się zasadą "Przez żołądek do serca"? Doskonale! Mam dla Ciebie kilka kulinarno-śniadaniowych propozycji.

czytaj dalej ...

Nie poddawaj się, walcz!

Audio: Nie poddawaj się, walcz!

Marta Kaczmarczyk-Zieja

Wstałaś rano po kolejnej kiepskiej nocy. Już z otwarciem oczu wiedziałaś, że wszystkie lęki, które zabijają Twoją radość życia, znów do Ciebie wrócą. Twoje serce znów będzie wybijało szalony rytm, a Ty wiesz, że choć to irracjonalne to lęk będzie z Tobą przez kolejny dzień.

Z jednej strony wszędzie czytasz motywujące teksty – o tym, że masz się rozwijać, nie stać w miejscu, lepiej się odżywiać, więcej ćwiczyć, podróżować i dbać o siebie… Z drugiej zaś Twoja codzienność to „czym Ty się tak martwisz?”, „no uśmiechnij się”, „chyba nie wiesz co to są prawdziwe problemy w życiu”, „znajdź sobie zajęcie” i wreszcie „no weź się w garść”!


Tego dna, życzę Wam – ŚWIADOMOŚCI SWOJEGO STANU!


Znasz te słowa? Dostajesz od nich wysypki, ale wewnętrznie tylko ciągle pogłębiają Twoje problemy. A może przeciwnie? Nikomu nic nie mówisz i osłaniasz się promiennym uśmiechem, w środku rozpadając się na kawałeczki.

DEPRESJA I EMOCJE

A gdybym Ci powiedziała, że nie jesteś sama? I ten stan dotyczy bardzo wielu osób! Ale wstydzą się przyznać nawet przed najbliższymi bo przecież „wezmą Cię za wariata”.

To nie jest zwykła chandra, to coś co niszczy nie tylko Twoją duszę, ale i Twoje ciało. Wiele słyszałaś o depresji, ale o nerwicy mało kto wspomina. Stereotypowo kojarzy się z nerwowym krzykaczem… A przecież cierpi na nią prawie 8 milionów Polaków! Nie leczona zabija powoli, ale przecież Ty chcesz żyć!

Jeśli czujesz, że te słowa są jakby o Tobie (a może masz wśród bliskich osobę, którą idealnie odzwierciedlają), nie wahaj się sięgnąć po pomoc. Nic nie jest tyle warte ile Twoje zdrowie i życie. A nerwicy można się pozbyć! Psychoterapia i leki nie zmieniają Twojej osobowości, a nauczą Cię walczyć z wrogiem i to skutecznie.

Podobno nerwica dotyka osoby, które były silne zbyt długo. To nie są wyświechtane frazesy. Zrób tylko jeden krok, a zobaczysz jak wszystko się zmieni. Wiem, bo to przeżyłam i wierzę, że Ty też dasz radę wygrać!

Autor: Marta Kaczmarczyk-Zieja

Instagram: www.instagram.com/jedno.spojrzenie/

PRAGNIESZ WIĘCEJ POZYTYWNYCH TEKSTÓW? ZOBACZ TUTAJ -> Magia podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *