Nie mów tak lub powiedz to.

Hartmanka
testuje

Chcesz poznać produkty, które mają szansę, poprawić Twój poranny nastrój? Koniecznie zobacz, co dla Ciebie przetestowałam!

czytaj dalej ...

Blog

Wierzysz, że słowem mogę przyczynić się, aby Twój dzień stał się piękniejszy? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowałam!

czytaj dalej ...

Facebook

Chciałabyś poznać kobiety, które tworzą cudowną, porankową społeczność? Dołącz do Nas na facebooku!

czytaj dalej ...

Sobotnie
śniadanie

W życiu kierujesz się zasadą "Przez żołądek do serca"? Doskonale! Mam dla Ciebie kilka kulinarno-śniadaniowych propozycji.

czytaj dalej ...

Nie mów tak lub powiedz to.

KAROLINA HARTMAN

Kilka niezgrabnych literek może stworzyć wyraźne słowo, a z paru takich słów powstaje zdanie, które ma potencjał, aby wiele namieszać. Zanim zacznie się dzień, a z naszych ust wypłynie pełno nieprzemyślanych myśli – zatrzymajmy się na chwilę i pomyślmy.

JAK MÓWIMY?

  • Mówimy wiele niepotrzebnych słów, czasem bezsensowych, a nawet głupich. To zdarza się każdej z Nas, bo przecież mamy silną potrzebę najprostszej komunikacji z drugim człowiekiem. Takie słowa nie bolą, często tak szybko jak wlatują do ucha – wylatują. A jak zastanowimy się dłużej, to jakiś tam sens mają, bo przecież: podtrzymują rozmowę i pomagają trwać relacji.
  • Czasami mówimy „szczerze”, bo przecież każdy zasługuje na szczerość! – tak sądzimy. „Okropnie wyglądasz w tej fryzurze”, „musisz iść na dietę, bo strasznie przytyłaś”, „mam być szczera? Jesteś po prostu brzydka i nigdy nie znajdziesz faceta”. Mówimy, chociaż to, co wypowiedziane: boli, rani, doprowadza do łez… W dodatku oczekujemy co najmniej wdzięczności za dawkę szczerości. A czy nie można być z miłości szczerą, a jednocześnie empatyczną osobą? Każda łza i każdy smutek spowodowany przez nasze słowa powróci i to ze zdwojoną siłę. Jestem o tym przekonana.
  • „Kocham Cię”, „Jesteś dla mnie najważniejszy i nigdy Cię nie opuszczę”, „Jesteś moim przyjacielem”, a po miesiącu „Nienawidzę Cię”, „Jesteś dla mnie nikim, odejdź”, „Żałuję, że Cię poznałam”. To przykłady, gdy niszczymy potęgę słów za każdym razem, kiedy lekkomyślnie wypowiadamy na pozór najpiękniejsze słowa świata. Tak, zdarza nam się to bardzo często. Za często…

TO PORANEK PIĘKNEJ, SZCZEREJ, LECZ ROZSĄDNEJ MOWY

Aby nasze myśli przelane na mowę, powodowały uśmiech, krzepiły serca, rozbudzały zainteresowanie i tworzyły, a potem również wzmacniały pozytywne relacje – przemyślmy to, co pragniemy przekazać innym.

Intryguj niejednoznacznym słowem. Sprzeczaj się słowami kompromisu. Kochaj słowem miłości. Rozpieszczaj czułym słowem. Przekonuj mądrymi słowami.Walcz o lepszy świat słowami: tolerancji, pasji, nadziei i wiary.

Słowa są owiane cudowną magią, a więc oczaruj nimi swoich bliskich i ten cudowny poniedziałek.

JAKBYM SIĘ POCZUŁA, GDYBY KTOŚ, POWIEDZIAŁ MI WŁAŚNIE TAKIE COŚ,

CO KRĄŻY PO MOJEJ GŁOWIE?

Pomyśl, a jeśli nadal twierdzisz, że chcesz to powiedzieć, to wtedy powiedz.

I zbieraj żniwa swoich słów.

PRAGNIESZ WIĘCEJ POZYTYWNYCH TEKSTÓW? ZOBACZ TUTAJ! -> awantura o kasę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *