Nauczmy się doceniać to, co mamy.

Hartmanka
testuje

Chcesz poznać produkty, które mają szansę, poprawić Twój poranny nastrój? Koniecznie zobacz, co dla Ciebie przetestowałam!

czytaj dalej ...

Blog

Wierzysz, że słowem mogę przyczynić się, aby Twój dzień stał się piękniejszy? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowałam!

czytaj dalej ...

Facebook

Chciałabyś poznać kobiety, które tworzą cudowną, porankową społeczność? Dołącz do Nas na facebooku!

czytaj dalej ...

Sobotnie
śniadanie

W życiu kierujesz się zasadą "Przez żołądek do serca"? Doskonale! Mam dla Ciebie kilka kulinarno-śniadaniowych propozycji.

czytaj dalej ...

Nauczmy się doceniać to, co mamy.

Audio: Nauczmy się doceniać to, co mamy.

Anna Pyrek

Bo przychodzą w życiu takie chwile, gdzie masz już dość… Dosłownie wszystkiego. Rozglądasz się dookoła, patrzysz w lustro, przecierasz zeszklone oczy. Myślisz: co ja tu do cholery robię? Czy tak miało być, czy tak już będzie zawsze? Zaczynasz gorączkowo analizować lata wstecz. Kiedy to jeszcze wtedy ze swoim chłopakiem, świat był wasz, te beztroskie chwile, dużo nie trzeba było, ale czuliście jak ta miłość Was uskrzydla, napędza – zapominaliście dosłownie o “bożym świecie”. To były czasy, nie?

Kochana, nie jesteś w tym sama! Każdy etap ma swoje piękne strony, tylko musisz nauczyć się je dostrzegać i doceniać. Czy sprawdzałaś kiedyś jak smakuje śniadanie i kawa wypita z samego rana, zanim wstaną dzieci? W miejscu najlepiej z widokiem na wschodzące dopiero co słońce. Mnie od razu przychodzi do głowy pieśń “Każdy wschód słońca ciebie zapowiada nie pozwól nam przespać poranka” (ładnie? 🙂 ). Jesteś mamą? Ja też, uwierz już raz w tygodniu tak zaczęty dzień napawa niesamowitym optymizmem! Ty na pewno też dasz radę. Znajdź taki swój moment w tygodniu, a zobaczysz na ile Ciebie naładuje.

Są jednak cięższe myśli, czy dnie gdzie głowa podpowiada ci, że to już koniec, nie masz siły. Dlaczego zawsze Ty masz jako pierwsza wyciągać rękę? Przecież on ma dużo prościej, bo to Tobie z każdym kolejnym dzieckiem przybywa obowiązków. Musisz myśleć o wszystkim i o wszystkich, a on co? Niestety, ale mężczyzna tak już zostało stworzony i jest dużo mniej skomplikowany w obsłudze i bardziej prostolinijny niż my. Jednak wystarczy rozmowa! Pamiętasz, kiedy nieświadomi jeszcze życia potrafiliście przegadać całą noc o wszystkim i o niczym? Jakie to było piękne, prawda? Ale co się zmieniło? Pewnie myślisz brak czasu – to jest nieprawda, to tylko wymówki jak inne rzekomo ważniejsze rzeczy. Jednak, gdy podzielisz się swoimi rozterkami/problemami z nim, przecież to ten sam człowiek, z którym gadałaś godzinami przed ślubem, kto lepiej jak nie on zrozumie? Tylko razem znajdziecie swój sposób, na wasze wspólne życie, bo nie musisz robić wszystkiego sama. Wiesz co mi pomaga się otworzyć? Najpierw rozmowa z Bogiem lub samą sobą, zapisuje to, co mi leży na sercu. Wtedy emocje opadają i mogę się tym podzielić ze swoją drugą połówką. I wiesz, często wychodzi, że on nie jest świadomy moich nastrojów, bo pomimo wspólnie spędzonej ponad dekady, nadal nie nauczył się czytać mi w myślach ? Uwierz, rozmowa to sukces!


Tego poranka, życzę Wam – MĄDRYCH RAD OD MĄDRYCH LUDZI!

Każda z nas jest piękna, tylko to piękno różne ma imię. Mamy w sobie mnóstwo nieodkrytej energii, o której sama jeszcze nie masz pojęcia. Jesteś mamą? Pamiętaj, jesteś najlepszą mamą dla swojego dziecka. Masz ciche dni z mężem/partnerem? Każdy je ma. To nie jest tak, że się popsuło, nie dogadujecie się. Na każdym etapie życia w jakim się znajdujecie, na Waszej drodze pojawiają się różne przeszkody, tylko dzięki wspólnej linii frontu i rozmowie będziecie razem zdobywać kolejne poziomy wspólnego życia. Będziecie niezwyciężeni!

Moja Droga, nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być lepiej! Grunt to skupić się na tym, co dobre w naszym życiu, witać każdy dzień z uśmiechem i wdzięcznością, bo spójrz masz tak wiele!

Autor: Anna Pyrek

Instagram: www.instagram.com/fit.mum.ann/

E-mail: annapyrek.ana@gmail.com

PRAGNIESZ WIĘCEJ POZYTYWNYCH TEKSTÓW? ZOBACZ TUTAJ! -> Cud narodzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *