MASZ W SOBIE TĘ MOC?

Hartmanka
testuje

Chcesz poznać produkty, które mają szansę, poprawić Twój poranny nastrój? Koniecznie zobacz, co dla Ciebie przetestowałam!

czytaj dalej ...

Blog

Wierzysz, że słowem mogę przyczynić się, aby Twój dzień stał się piękniejszy? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowałam!

czytaj dalej ...

Facebook

Chciałabyś poznać kobiety, które tworzą cudowną, porankową społeczność? Dołącz do Nas na facebooku!

czytaj dalej ...

Sobotnie
śniadanie

W życiu kierujesz się zasadą "Przez żołądek do serca"? Doskonale! Mam dla Ciebie kilka kulinarno-śniadaniowych propozycji.

czytaj dalej ...

MASZ W SOBIE TĘ MOC?

Dziś chcę się Ciebie zapytać, czy masz w sobie tę moc? Ale jaką moc? – zapytasz.
Czy jesteś pewna siebie? jak się czujesz ze sobą, czy lubisz siebie? Obudziłaś się dzisiaj rano, spojrzałaś w lustro i co pomyślałaś? Jest dobrze, jestem świetną kobietą, odnajduje się w każdej sytuacji, radzę sobie ze wszystkimi trudnościami, które napotykam na co dzień, jestem superbohaterką!

 

 

Czy może od samego rana Twoją głowę męczą pesymistyczne myśli: znowu pada deszcz, koleżanka z pracy znowu obrażona, i te odrosty na głowie, i ząb boli ale dentysta budzi w Tobie lęk, więc chodzisz z tym bólem i się denerwujesz.

Pogadajmy o tym! Czym jest pewność siebie? Nie ma jednoznacznej definicji. Pewność siebie to między innymi stan, w którym czujesz się dobrze z własnym ja, to nic innego jak darzenie siebie samej sympatią! Pewność siebie to docenienie siebie, bycie z siebie dumnym, cieszenie się z własnych talentów, to dostrzeganie swoich zalet – przecież masz ich dużo, prawda? Popełniasz błędy? jasne, jak każdy z nas! Ale dzięki pewności siebie potrafisz być wobec siebie wyrozumiała, akceptujesz siebie mimo tych niedoskonałości. Osoba pewna siebie działa, nawet gdy się boi, bo wie, że warto.

Czy pewności siebie możemy się nauczyć? Czy da się wyćwiczyć pewne zachowania? czy nieśmiała, skryta w sobie osoba z dnia na dzień stanie się panem i władcą własnego losu? Pewności siebie można się nauczyć!

 

 

  • zatroszcz się o siebie, to takie banalne, ale działa! jak Cię widzą, tak Cię piszą. Jeżeli przy porannej toalecie powtarzasz sobie: jestem brzydka, to tak będą Cię odbierać inni. Skończ z tą krytyką. Jesteś wyjątkowa, musisz w to uwierzyć. Może poczytaj o typach urody, typach sylwetki, wybierz się do fryzjera/kosmetyczki – poprawia humor, gwarantuję.
  •  postawą ciała zaznaczysz swoje granice, czyli po prostu bądź wyprostowana, szarej zgarbionej myszki nikt nie posłucha.
  • uważaj na to jak mówisz – zaleca się, aby mówić wolno i wyraźnie, bądź świadoma wypowiadanych słów. Osoba niepewna często mówi szybko, ponieważ obawia się, że może zabrać komuś za dużo czasu.
  • uśmiechaj się – proste, a tak rzadko stosowane.
  • nie czekaj, działaj! – dziel się pomysłami, nie obawiaj się reakcji innych, masz prawo mieć własne poglądy.
  • pogłębiaj swoją wiedzę. Nowe wyzwania w pracy, nowe obowiązki? poczytaj, pogłęb wiedzę, niech wiedzą, że jesteś świetna w tym, co robisz, że do wszystkiego podchodzisz z ogromnym zaangażowaniem.
  • szukaj sposobów, a nie powodów – działaj, działaj nie narzekaj.
  • pielęgnuj własne poczucie wartości- uwierz w siebie, uwierz w swój pozytywny wizerunek.

 

 

A teraz powiedz mi, jak jest z Tobą i z Twoim poczuciem własnej wartości? Na jakim etapie życia jesteś? Jesteś pewna siebie czy dopiero szukasz sposobów, żeby zdobyć tą cechę i uśmiechać się do własnego odbicia w lustrze?

Podyskutujmy 🙂

Magdalena Marek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *