Po prostu… KOBIETA.

Hartmanka
testuje

Chcesz poznać produkty, które mają szansę, poprawić Twój poranny nastrój? Koniecznie zobacz, co dla Ciebie przetestowałam!

czytaj dalej ...

Blog

Wierzysz, że słowem mogę przyczynić się, aby Twój dzień stał się piękniejszy? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowałam!

czytaj dalej ...

Facebook

Chciałabyś poznać kobiety, które tworzą cudowną, porankową społeczność? Dołącz do Nas na facebooku!

czytaj dalej ...

Sobotnie
śniadanie

W życiu kierujesz się zasadą "Przez żołądek do serca"? Doskonale! Mam dla Ciebie kilka kulinarno-śniadaniowych propozycji.

czytaj dalej ...

Po prostu… KOBIETA.

Audio: Po prostu… KOBIETA.

Dorota Grzeszczyk – Szerment

K jak KOBIETA – jesteś kobietą, więc jesteś nie do pokonania przez to, że swoimi wadami i zaletami tak potrafisz obracać, że nikt poza Tobą nie potrafi nadążyć za Twoim roztropnym myśleniem; sprzeciwić Twojej niewymuszonej serdeczności, odmówić Twojemu wdzięcznemu uśmiechowi…

O jak OTWARTOŚĆ – założenie, że nie wszyscy są źli, tylko właśnie dobrzy i to bardzo dobrzy. Wprawdzie przejechałaś się wiele razy na ludziach niekoniecznie (jak później się okazało) Ci oddanych, ale ciągle warto próbować… bez  ludzi trudno żyć.

B jak BIERNOŚĆ – kiedy nagle przestajesz mieć przy sobie osobę przy, której dotąd kręciło się Twoje życie, to przestajesz działać… nie wyzwalasz w sobie energii, która dotąd powodowała, że trwałaś… mało tego… Ty biegłaś… na nic nie zważałaś. Teraz dalej możesz działać, wręcz być inspiracją dla innych, tylko nie poddawaj się marazmowi dlatego, że dekoracje i ludzie w nich się zmienili. Bierność ciągnie w dół, a Ty przecież chcesz jeszcze fruwać :-))


Tego poranka, życzę Wam – POKOCHANIA ŻYCIA!

I jak INDOKTRYNACJA – Wiem, że niełatwo Cię zmanipulować, bo masz swoje zasady, które od lat trenujesz. TY jesteś po to by móc wyjaśniać zawikłane sytuacje, przekazywać dalej, powtarzać: NIE! INDOKTRYNACJOM – jakie  by nie były. 

E jak ESTETYKA – towarzyszy Ci codziennie i jest obowiązkowa… nie tyle co w ubiorze, co w słowie by chamskim sloganem nie ujadać, tylko jak najpiękniejszą polszczyzną gadać. Pamiętaj, że wszystko można powiedzieć… nawet  trudne w przekazie sprawy, ale w sposób przyjazny dla ucha… chodzi też o ton głosu, odpowiedni dobór określeń. Czasem każdemu może zdarzyć się k…a 😉 W końcu krew nie woda i nerwy wyrwą się ze swej wodzy… ale to nie może być przerywnik… jedynie  dosadne podkreślenie. 

T jak TRAKTOWANIE SIEBIE – Nie traktuj siebie tak poważnie. Jeżeli się rozejrzysz, to zauważysz, że nikt poza Tobą tak nie robi. Miej tyle w sobie tyle odwagi i dystansu do siebie, żeby pozwolić sobie na wyrażenie prośby i okazanie słabości oraz nawet płacz przy drugiej osobie. Płacz w pojedynkę nie daje takiej ulgi, ma mniejszą moc. Nie wstydź się tego.

A jak AKCEPTACJA – Tylko dzięki niej jesteś młoda, piękna, mądra  i silna (kolejność dowolna;-) ) A gdy połączysz ją z tolerancją, to naprawdę będziesz szczęśliwa. Prychasz? Przecież taka jesteś… lubisz siebie i nie brakuje Ci życzliwości dla każdego stworzenia bez względu na (i tu lista długa…)  potrafisz też zaprzyjaźnić się ze zmianami, więc o co chodzi? Przypominam Ci po prostu, żebyś przypadkiem nie zeszła z tej obranej dróżki, bo gdy kończy się akceptacja i tolerancja, nastają wątpliwości i rodzą się problemy.

K, O, B, I, E, T, A… czyli KOBIETA

– istota, w której najidealniejsze jest to, że jest nieidealna. 

I TY KOBIETO nie zamartwiaj się teraz, że taki podły masz czas, ale on właśnie jest, to jest Twój teraźniejszy czas… taki darowany masz i za taki wdzięczna dziś bądź. Wierz mi… jutro nie będziesz tak młoda jak dziś, pojutrze jeszcze starsza i gorsze mogą wydarzyć się sprawy, więc dzisiaj śpiewaj czy tańcz jeśli ochotę masz… nic fajnego nie zostawiaj na potem. A jak potem się zdarzy, to Ty z powrotem rób na co masz ochotę… i wdzięcznie przyjmuj co daje Ci los. I tak w kółeczko z uśmiechem na twarzy walcz z wszystkimi, którzy w marazm, pesymizm chcą Cię wprowadzić. Wytłumacz im, że to do niczego dobrego nie doprowadzi. A jak nie posłuchają, nie zrozumieją… nie przejmuj się tym. Swoje rób, bo życie masz darowane przez rodziców jedno…. a oni wcale nie mówili, że będzie łatwo, tylko, że tak czy inaczej WARTO ŻYĆ!

Autor: Dorota Grzeszczyk – Szerment

Strona: www.starakobieta-i-ja.pl/

Facebook: www.facebook.com/Stara-Kobieta-i-Ja-1755817694654010/

CHCESZ WIĘCEJ POZYTYWNYCH TEKSTÓW? ZOBACZ TUTAJ-> Jesteś cudem, naprawdę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *