Jestem babcią i jestem szczęśliwa!

Hartmanka
testuje

Chcesz poznać produkty, które mają szansę, poprawić Twój poranny nastrój? Koniecznie zobacz, co dla Ciebie przetestowałam!

czytaj dalej ...

Blog

Wierzysz, że słowem mogę przyczynić się, aby Twój dzień stał się piękniejszy? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowałam!

czytaj dalej ...

Facebook

Chciałabyś poznać kobiety, które tworzą cudowną, porankową społeczność? Dołącz do Nas na facebooku!

czytaj dalej ...

Sobotnie
śniadanie

W życiu kierujesz się zasadą "Przez żołądek do serca"? Doskonale! Mam dla Ciebie kilka kulinarno-śniadaniowych propozycji.

czytaj dalej ...

Jestem babcią i jestem szczęśliwa!

Audio: Jestem babcią i jestem szczęśliwa!

Spełniona babcia

Już nie jestem małą, ciekawską, beztroską dziewczynką. Już nie jestem szaloną nastolatką, której błahe problemy wydawały się najważniejsze na świecie. Tą, która dla stworzenia najpiękniejszej fryzury wykonała trwałą ondulację i straciła połowę włosów.

Nie jestem nawet dorastającą kobietą poszukującą prawdziwej miłości, bez zmarszczek i z całodniowym, idealnym makijażem. Już minęły te lata, podobno najpiękniejsze i podobno te, za którymi zawsze będę tęsknić.

Jestem dojrzałą kobietą, można by powiedzieć, że nawet bardzo dojrzałą. Skończyłam pięćdziesiątkę. Ha! A nawet bliżej mi do sześćdziesiątki. Trochę się gubię w kwestii moich lat, nawet zapominam o nich pamiętać. Czy tęsknie za przeszłością? Oczywiście. To ona sprawiła, że stałam się mądrzejszą osobą i wiem, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Chociaż nie jestem idealna, nie jestem tą perfekcyjną kobietą, która regularnie wklepuje w swoją twarz specyficzne kremy przeciwzmarszczkowe i ubiera się w wyselekcjonowanych butikach, to czuję się najszczęśliwszą osobą na świecie. ZAAKCEPTOWAŁAM RZECZYWISTOŚĆ I UPŁYWAJĄCE LATA. Odkrywałam piękno w każdym momencie swojego życia. Dostrzegłam prawa i wartości poszczególnych etapów ziemskiej egzystencji. Wspaniale było być atrakcyjną panienką, ale równie wspaniale jest być babcią pełną pasji, lekko szaloną, spełniającą swoje marzenia.Tego poranka, życzę Wam – AKCEPTACJI PRZEMIJAJĄCEGO CZASU!

DOJRZAŁA, SZCZĘŚLIWA KOBIETA

To teraz mam u boku cudowne dzieci i wnuki. To teraz wykorzystuje wszystkie Unijne Programy rozwijające seniorów. Po pięćdziesiątce mama czas na: naukę angielskiego, wspaniałe podróże z moim mężem, poznanie technik decoupage, bycie nieidealną, gotowanie potraw dla całej rodziny, odchudzanie i ćwiczenia, bycie bliżej Boga. Teraz mam czas na wszystko i cieszę się z najdrobniejszych spraw, których wcześniej pewnie nawet bym nie dostrzegła.

Po co mi to wszystko? A właśnie po to, aby za kolejne 60 lat czuć się nadal potrzebna i spełniona. Każdy rok, miesiąc, dzień to dla mnie dary, które staram się wykorzystać jak najlepiej. Tak, ja jestem babcią. Nie jakąś tam elegancką damą. Jestem prawdziwą babcią w okularach, z dodatkowymi kilogramami i… czuję się szczęśliwa.

Życzę Ci, abyś dostrzegła to, co najpiękniejsze, niezależnie na jakim etapie życia jesteś. Korzystaj z każdego dnia w takim sposób, abyś na większość swoich wspomnień, reagowała uśmiechem i błyskiem w oku. Znajdź sens swojego życia, odkryj w sobie pasje, miej dla kogo żyć! I niech każdy urodzinowy tort z magiczną liczbą na świeczce, sprawia na Twojej twarzy dumę i radość. Bo to nie wiek definiuje naszą wartość.

Autor: Spełniona babcia

E-mail: reni62@wp.pl

CHCESZ WIĘCEJ POZYTYWNYCH TEKSTÓW? ZOBACZ TUTAJ -> Ty jesteś Wiosną!

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *