JAK PONOWNIE OBUDZIĆ KOBIECOŚĆ?

Hartmanka
testuje

Chcesz poznać produkty, które mają szansę, poprawić Twój poranny nastrój? Koniecznie zobacz, co dla Ciebie przetestowałam!

czytaj dalej ...

Blog

Wierzysz, że słowem mogę przyczynić się, aby Twój dzień stał się piękniejszy? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowałam!

czytaj dalej ...

Facebook

Chciałabyś poznać kobiety, które tworzą cudowną, porankową społeczność? Dołącz do Nas na facebooku!

czytaj dalej ...

Sobotnie
śniadanie

W życiu kierujesz się zasadą "Przez żołądek do serca"? Doskonale! Mam dla Ciebie kilka kulinarno-śniadaniowych propozycji.

czytaj dalej ...

JAK PONOWNIE OBUDZIĆ KOBIECOŚĆ?

W tych szalonych czasach, gdy w dobie zaczyna brakować godzin, gdy biegniemy, bo każdy gdzieś biegnie… często zapominamy, kim jesteśmy. Na tym etapie swojego życia, gdy wszystko liczy się bardziej niż my, gdy przestajemy czuć się dobrze we własnej skórze, czy też garderobie… zatracamy kobiecość. Świat budują kobiety często zagubione, które już dawno zapomniały „jak czuć się piękną i pewną siebie osobą”. A nasze poczucie wartości również zależy od tego, czy spełniamy nasze kryteria kobiecości.

CZYM JEST KOBIECOŚĆ?

Kobiecość uznawana jest jako zbiór cech, które są charakterystyczne dla kobiet, a nie mężczyzn. Mogą obejmować zarówno aspekty związane z wyglądem, charakterem, zachowaniem, czy zainteresowaniami. Im więcej cech przypisanych kobietom, tym podobno bardziej kobiece jesteśmy. Tylko czy w latach, gdy mijając mężczyznę na ulicy mamy wątpliwości, czy na pewno jest facetem, a mijając kobietę mamy podobne obawy w stosunku do jej płci… łatwo mówić o kobiecości? Oni – są przekonani o swoich kobiecych, czy męskich atrybutach. My – mamy wątpliwości. Nastały szalone czasy, gdzie nawet „kobiecość” stała się kwestią sporną, a już na pewno indywidualną.

KOBIECOŚĆ XXI WIEKU

Jak wszędzie, również analizując symbole kobiecości, mamy uogólnienia. Kobiecość to: wdzięk, zmysłowość, piękno, seksapil, dojrzałość, ponętność. To: gęste włosy, idealna figura, smukłe dłonie, długie rzęsy, jędrne pośladki, zgrabne uda. Kobiecość to: czerwona szminka, wysokie obcasy, gorsety, koronkowa bielizna, sukienki i spódnice. To również: szerokie spektrum zainteresowań, oczytanie, perfekcja stawiania kroków przy jednoczesnym kręceniu tyłeczkiem. To delikatność i odwaga, to szaleństwo i roztropność, to dziewczęcy uśmiech i kobiece spojrzenie, to pewność siebie, mimo wad. Jeszcze nie wiesz, czym jest kobiecość? Kochające ideały media niewątpliwie obdarzą Cię licznymi odpowiedziami. Ba! A nawet konkretnymi przykładami – obrazami.

KOBIETA KOBIECA = IDEALNA?

Ile z powyższych kobiecych cech posiadasz? Czy czerwona szminka również Tobie nierozerwalnie kojarzy się z kobiecością? Czy uważasz, że można być pewnym siebie, mimo wszystkich – niezatajanych – wad? Nie ma ideałów i o tym już wiemy. Nie ma jednoznacznej definicji kobiecości. Znam kobiety, które czują się niezwykle kobiece w dopasowanych spodniach, czy męskich koszulkach. Znam również takie, dla których kwintesencją kobiecością są wysokie szpilki. A im wyższe, tym lepiej!

Dla każdej z Nam magiczne i niezwykle zmysłowe słowo „kobiecość”, będzie oznaczało coś identycznego, podobnego lub zgoła odmiennego. Tylko odkrywając siebie, możemy doszukać się własnej definicji kobiecości. A wtedy poczujemy się szczęśliwe, pełne energii i gotowe do spełniania marzeń oraz pokonywania wszelkich przeszkód.

JEŚLI GDZIEŚ ZATRACIŁAŚ SWÓJ WRODZONY WDZIĘK,

TO OTO KILKA RAD, JAK OBUDZIĆ SWOJĄ KOBIECOŚĆ:

 1. PAZNOKCIE, MAKIJAŻ, PERFUMY

  Chyba nie ma prostszego sposobu na uwolnienie kobiecości niż pomalowane paznokcie, delikatny makijaż i cudowne perfumy. W godzinę możesz sprawić, że poczujesz się piękna, a przede wszystkim zadbana! Koniecznie pokaż się światu.

 2. NAJLEPSZY CIUSZEK

  Ubranie na specjalną okazję? Każda z nas takie ma. Szkoda tylko, że tych okazji jest zazwyczaj bardzo niewiele. Ale może uczynisz zwyczajny dzień – wyjątkowym? Ubierz swoją ulubioną sukienkę, uśmiechnij się i poczuj się kobieco.

 3. BABSKI WYPAD

  Wśród kogo, jak nie wśród kobiet, odkryjesz swoją kobiecość? Gorące ploteczki, aromatyczne wino, a może Dzień Spa lub zajęcia pole dance? Inspiruj się innymi, nie zazdrość i odkryj chwile, w których poczujesz się szczęśliwa.

 4. BĄDŹ PIĘKNA – RÓWNIEŻ W DOMU

  Dom to niezwykłe miejsce. To tutaj znajdują się osoby, które kochamy i jednocześnie to tutaj panuje niezwykła swoboda. Bądź jednak piękna nie tylko dla wszystkich wokół, ale przede wszystkim dla siebie, swojego męża, chłopaka, dzieci. Pokaż swoje szczęście w każdej chwili i miejscu swojego życia.

 5. KOBIECA SPRAWA

  Jest tyle pięknych rzeczy, które możesz odkryć i pokochać. Tyle cudownych, kobiecych spraw. Taniec? Malowanie? Dzierganie? Kreowanie damskiej odzieży? Nawet to, co z pozoru męskie, może okazać się niezwykle kobiece. Udowodnij, że kobieta może wszystko i poczuj się w tym kobieca. Bo pasja, marzenia, zainteresowanie to również atrybuty kobiecości.

 6. WYJĄTKOWY WIECZÓR

  Tylko Ty, gorąca kąpiel wśród płatków róż, relaksująca muzyka, zapachowe świeczki, czerwone winko. Tylko Ty, ulubiony peeling, cudowna maseczka, uzdrowieńcze odżywki. Tylko Ty, Twoje myśli, Twój – kobiecy czas. Czujesz to? 🙂

 7. TY W OBIEKTYWIE

  Wiedziałaś, że jesteś piękna i niezwykle kobieca? Nie? To zapisz się na sesję zdjęciową, a odkryjesz swoje cudowne oblicze. Nie oszukuj fotografa i powiedz, o co Ci chodzi. „Pragnę odkryć swoją kobiecość i pewność siebie”, a zdjęcia z pewnością mi w tym pomogą!

 8. ĆWICZ, KOBIETO!

  Ćwicz swoje ciało, ćwicz swoją duszę, ćwicz wszystko, na co masz ochotę :). Nie poddawaj się, tylko ćwicz. Bądź 3xS = silna, sprawna, świadoma i… KOBIECA. Niweluj swoje słabości, dąż do samorealizacji i własnej „perfekcji”. Działając, sprawisz, że Twoja pewność siebie i wartość systematycznie zacznie wzrastać.

 9.  AHH, TA BIELIZNA

  No dobra, nie oszukujmy się. Wiele z Nas ma z tym problem. Po domu? Pomykam w sportowym staniku, a najlepiej to bez! A gdzie kobiece koronki, pończochy, gorsety? Zakup sobie nową bieliznę, którą do tej pory oglądałaś w sklepie internetowym, a która w Twojej głowie pobudzała myśli: „ale seksowna”. Kup, załóż i poczuj się zmysłową kobietą.

 10. BĄDŹ KOBIETĄ

  Po prostu zachowuj się jak kobieta. Bądź silna, ale płacz, jeśli potrzebujesz. Kokietuj, inspiruj, a nawet kombinuj. Wyjdź na zakupy, zapisz się do kosmetyczki, odnajdź swoją pasję. Bądź ciekawa, zazdrosna, szalona, a w tym wszystkim nadal mądra.

KOBIETA TO KOBIECOŚĆ

Każda z Nas w głębi duszy pragnie poczuć się prawdziwą kobietą. I chociaż może na co dzień o tym zapominamy, to wiemy i czujemy, że przecież tak powinno być. Nie możemy zatracić swoje kobiecości, nawet jeśli wydaje Nam się, że jest Nam nie potrzebna, albo że nie jesteśmy jej warte.

Bo jest Nam potrzebna równie mocno, jak inne cudowne cechy na przykład: odwaga, mądrość, czy samorealizacja. I jesteśmy warte wszystkiego, co najlepsze.

KAROLINA HARTMAN

MOŻE POGADAMY NA TEN TEMAT? -> JAK BYĆ SZCZĘŚLIWĄ?

2 Responses

  1. Dziękujemy! My również od poniedziałku pragniemy zastosować powyższe zasady 😀 !
   Kto wie, może się uda. Pozdrawiamy gorąco :*

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *