JAK POBUDZIĆ SIĘ O PORANKU? NIEKONIECZNIE Z KAWĄ W RĘKU.

Hartmanka
testuje

Chcesz poznać produkty, które mają szansę, poprawić Twój poranny nastrój? Koniecznie zobacz, co dla Ciebie przetestowałam!

czytaj dalej ...

Blog

Wierzysz, że słowem mogę przyczynić się, aby Twój dzień stał się piękniejszy? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowałam!

czytaj dalej ...

Facebook

Chciałabyś poznać kobiety, które tworzą cudowną, porankową społeczność? Dołącz do Nas na facebooku!

czytaj dalej ...

Sobotnie
śniadanie

W życiu kierujesz się zasadą "Przez żołądek do serca"? Doskonale! Mam dla Ciebie kilka kulinarno-śniadaniowych propozycji.

czytaj dalej ...

JAK POBUDZIĆ SIĘ O PORANKU? NIEKONIECZNIE Z KAWĄ W RĘKU.

Godzina 5:00, czasem 7:00, a innym razem 8-9 – niezależnie, o której wstajesz masz ten sam  problem: nie możesz się obudzić! nadal chce Ci się spać! Marzysz o poranku przepełnionym uśmiechem i pozytywną energią. Chcesz po interwencji budzika w pierwszej minucie pokazać całemu światu, że jesteś gotowa pokonać każdą przeszkodę i spełnić wszystkie marzenia, ale… Twoje podkrążone oczy i zaspana twarz mówią zgoła coś odmiennego.

 

ROZBUDŹ SIĘ O PORANKU

Dzisiaj poszukujemy niezawodnych sposób na poranny zastrzyk energii. Coby tu zrobić,  aby po otworzeniu zaspanych oczów mieć siłę do działania? Pomijamy tutaj naszą ukochaną, aromatyczną kawę, bo podobno to nie jest najzdrowszy sposób na pobudzenie (? hehe). Nim jednak zatroszczysz się o swój poranek, zatroszcz się w pierwszej kolejności o swój budzi. Mamy trzy cenne rady:

 1. wybierz dźwięk budzika, który nie spowoduje porannej złości, a pobudzi Twoją – jeszcze zaspaną – pozytywną energię.
 2. postaw telefon i budzik nieco dalej, niż w zasięgu swoich rąk. Dzwoni? To oznacza, że pora wstać. Nie broń się przed tym. Po prostu wstań i go wyłącz.
 3. a może radio zamiast budzika? I ta chwila oczekiwania, jaka piosenka mnie dzisiaj obudzi?

 

GDY BUDZIK ZADZWONI, UŚMIECHNIJ SIĘ i…

 • wyśpij się! – tak Kochana, aby dzień  rozpoczął się piękniej, musisz się wyspać. Zadbaj o  wygodny materac, poduszkę i kołdrę. Wywietrz pokój 15 min przed spaniem. Zatroszcz się o przyjemną, błoga atmosferę swojej sypialni. Niech Twój sen wprowadzi Cię w dobry dzień.
 • godzina wcześniej? – brzmi absurdalnie? Ale to sprawdzona metoda na lepszy dzień. Jeśli zagwarantujesz sobie wystarczającą ilość snu (bo sen jest ogromnie ważny), to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wstała godzinę wcześniej. To będzie Twój czas! Może ćwiczeń? Może 3 minuty? A może po prostu czerpanie rozkoszy ze świeżego powietrza na balkonie lub w ogródku?
 • 3 minuty o poranku – podaruj sobie 3 minuty o poranku i zawitaj na naszą stronę. Kto wie, może znajdziesz na niej treści, które spowodują, że oczy szybciej się otworzą.
 • niezawodna zimna woda – chcesz się pobudzić? Polecamy przemyć twarz zimną wodą lub zafundować sobie poranny, chłodniejszy prysznic. To naprawdę działa!
 • zamiast kawy? woda z cytryną – orzeźwiająca woda z cytryną to poranny hit ostatnich lat. Nie tylko pobudza, ale również zbawiennie wpływa na zdrowie i kondycję Twojej skóry.
 • rozciągnij zmęczenie – kiedy ciało jeszcze śpi, to najlepiej poćwicz z nim! Rozciągnij się na dobry dzień! Ahh… ćwiczenia działają cuda. Nie wierzysz? Zapytaj koleżanki, która codziennie biega o poranku lub sąsiadki uczęszczającej na zajęcia jogi.
 • pobudzające śniadanie – co zrobić, gdy nie ma energii? Wystarczy ją dostarczyć. A jednym z najlepszych sposobów energetycznej dostawy są przepyszne śniadania. Nie zapomnij o węglowodanach, bo to one są największym źródłem energii w pokarmie.
 • gdzie jesteś światełko? – zadbaj o poranku o naturalne światło. Unikaj ciemności. Promienie energii pobudzą Twój organizm.

 

 

 • niech pracuje nasz mózg – zamiast włączyć wiadomości, przeczytaj kartkę swojej ulubionej książki. Zamiast pisać na komputerze, użyj standardowego pisma i długopisu. Niech nasze komórki są świadome, że pora zacząć pracę.
 • muzyka – melodia pobudza. Niezależnie jaka – Twoja ulubiona! Włącz radio, kiedy wstaje dzień. Tańcz, śpiewaj i ciesz się życiem.
 • unikaj porannego stresu – planuj swoje życie tak, aby Twoja głowa wraz ze wschodem słońca była oczyszczona. Unikaj sytuacji, w których już o poranku przeraża Cię wizja całego dnia. Jeśli masz problem z prawidłową organizacją, to polecamy przegotowanie sobie dzień wcześniej planu dnia.
 • nastawieniem – jeśli z góry zakładasz, że będzie źle, to tak będzie. Bo czemu miałoby być inaczej? Niech Twoje pierwsze myśli po przebudzeniu będą pozytywne. Daj sobie szansę na cudowny poranek.
 • poszukuj uśmiechu – na wielu działa poranna dawka śmiechu. A gdzie go odnaleźć? Internet tryska takimi treściami. Włącz zabawny filmik i niech Twój śmiech usłyszy cały świat.

Kto wie, może to TY, staniesz się dla kogoś pobudzającym,

porannym impulsem 😉 !

KAROLINA HARTMAN

 

PRAGNIESZ WIĘCEJ POZYTYWNYCH TEKSTÓW? ZOBACZ TUTAJ! -> Czas to pieniądz…

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *