JAK BYĆ SZCZĘŚLIWĄ?

Hartmanka
testuje

Chcesz poznać produkty, które mają szansę, poprawić Twój poranny nastrój? Koniecznie zobacz, co dla Ciebie przetestowałam!

czytaj dalej ...

Blog

Wierzysz, że słowem mogę przyczynić się, aby Twój dzień stał się piękniejszy? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowałam!

czytaj dalej ...

Facebook

Chciałabyś poznać kobiety, które tworzą cudowną, porankową społeczność? Dołącz do Nas na facebooku!

czytaj dalej ...

Sobotnie
śniadanie

W życiu kierujesz się zasadą "Przez żołądek do serca"? Doskonale! Mam dla Ciebie kilka kulinarno-śniadaniowych propozycji.

czytaj dalej ...

JAK BYĆ SZCZĘŚLIWĄ?

KOBIECE SZCZĘŚCIE

Szczęście to zdecydowanie to, czego poszukujemy każdego, pozytywnego poranka. Szczęście określa się jako emocję, którą mogą wywołać przeróżne chwile, zjawiska i doświadczenia. Jedna z Nas poczucie szczęścia może doświadczyć, spoglądając w oczy swoich dzieci. Inna, odpoczywając na hamaku z ulubioną książką i kubkiem kawy.

Nasze szczęście może przejawiać się w dwojaki sposób. Jako długotrwałe odczucie, które odzwierciedla się również optymizmem, zadowoleniem z życia albo jako „coś chwilowego”, dzięki czemu czujemy się radośni i zadowoleni. Kiedy kobieta mówi o szczęściu, to oznacza, że sprzyja jej los, realizuje swoje marzenia i cele, czuje się spełniona.

CZYM CECHUJE SIĘ KOBIETA SZCZĘŚLIWA?

Kobieta szczęśliwa tryska energią. Ma siłę, żeby walczyć, dokonywać niemożliwego! Patrzy na świat z nadzieją i optymizmem. Taka kobieta – w większości przypadków – zaakceptowała siebie i przemijający czas. Szczęśliwą osobę wyróżnia spontaniczność, kreatywność i niezależność. Jak poznać szczęśliwą kobietę? To uczucie widać w jej sposobie bycia, w oczach, w nastawieniu do otoczenia. Być szczęśliwą, to kochać, marzyć, wierzyć, mieć: pasje, nadzieję, poczucie humoru. Szczęśliwa kobieta żyje pełną piersią i nie przejmuje się opiniami innych. Wie, że jej szczęście zależy głównie od niej.

JAK BYĆ SZCZĘŚLIWĄ – TEORIA

Mówi się, że aby być szczęśliwą, konieczne jest systematyczne zaspakajanie własnych potrzeb. Nie tych wyłącznie określanych mianem „podstawowych” jak potrzeby: fizjologiczne, bezpieczeństwa, miłości itd., ale również tych wyższego rzędu. Mówimy tutaj o spełnianiu marzeń, o samorealizacji, o potrzebie harmonii i piękna oraz potrzebie: wiedzy i nowości. Ale „szczęścia” nie można jednoznacznie zdefiniować. Są osoby, które nawet posiadając wszystko o czym inni mogą tylko pomarzyć, nadal nie są szczęśliwe. Ale są również takie, które szczęścia potrafią doszukać się w najdrobniejszych rzeczach i sytuacjach.

Raport donosi, że najszczęśliwsze są osoby starsze (około 80 roku życia) – co może wielu z nas zaskoczyć. Nasz poziom szczęścia warunkowany jest od wielu czynników, również tych związanych z procesem starzenia. Podobno najszczęśliwsze są osoby najstarsze, a najniższy poziom satysfakcji z życia notuje się u osób w wieku 50 lat. Osobiście uważam, że w raporcie pominięto jeden, ale bardzo istotny szczegół. Wiarygodność badań z pewnością będzie uwarunkowana stanem zdrowotnym badanych osób. Osoba starsza i zdrowa może czuć się spełniona, ale jeśli cierpi, to ciężko mówić o szczęściu.

CO SPRAWIA, ŻE JESTEŚMY SZCZĘŚLIWI? KONKRETY

Naukowcy od lat szukają odpowiedzi: Jak być szczęśliwym? Co wpływa na poczucie szczęścia, uwolnienie pozytywnych emocji i na nasz nastrój o poranku? I tak możemy wymienić najważniejsze czynniki, do których dążą osoby poszukujące szczęścia.

Szczęście przez wielu definiowane jest bliską osobą, a także poprzez kontakt fizyczny z człowiekiem, przy którym czujemy się bezpieczni, kochani i docenieni. Szczęście to również dzieci i ogólnie mówiąc – rodzina. Szczęście odnajdziemy w zdrowiu, przyjaźni, a także w satysfakcjonującej pracy. Gdzie jeszcze jest ukryte to cudowne uczucie? Wszędzie tam, gdzie tego zapragniemy. Niektórzy odnajdują szczęście w Altruizmie, inni w podróżach, pasji, a nawet jedzeniu! A jaka jest Twoja definicja szczęścia?

BĘDĘ SZCZĘŚLIWA GDY…

Będziesz szczęśliwa, gdy pokochasz życie i zaczniesz spełniać własne marzenia. Swoje szczęście możesz osiągnąć, kiedy zaprzestaniesz porównywać się z innymi i porzucisz negatywne emocje, skupiając się na teraźniejszości, realnych celach i na tym, co piękne. Bądź szczęśliwa i: zaakceptuj siebie, przezwycięż lęki, próbuj i zaryzykuj nie bojąc się potknięć. Skup się na sobie! Najpierw musisz sama poczuć się szczęśliwa, aby potem tym uczuciem obdarować innych. Zdefiniuj na co masz wpływ i nie marnuj swojego czasu na ludzi, którym jesteś obojętna i na sprawy, które są i staną się mimo tego, co zrobisz. Bądź zadowolona i wdzięczna za to, co czasami wydaje się oczywiste. Spełniaj pasje i marzenia, nie czuj się samotna. ŚWIADOMA KOBIETO spełniaj się i BĄDŹ SZCZĘŚLIWA!

SZCZĘŚCIE TO ZDROWIE!

Często mówi się o tym, że zachowując równowagę psychiczną i fizyczną, jesteśmy szczęśliwi. A szczęśliwi ludzie żyją dłużej! I to już fakt. Rzadziej cierpią na choroby serca i sporadycznie popadają w stany depresyjne. Szczęśliwi ludzie posiadają niższy poziom hormonu stresu, a także kortyzolu (odpowiedzialny za cukrzyce, nadciśnienie krwi). Szczęście poprawia funkcjonowanie układu nerwowego i sprzyja prawidłowemu krążeniu krwi. Dlatego warto być szczęśliwym, a przy okazji zdrowym, mimo wszystko!

A MOŻE PODYSKUTUJEMY NA TEN TEMAT? -> KAWA, CZY HERABTA?

KAROLINA HARTMAN

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *