Dzień Zaduszny…

Hartmanka
testuje

Chcesz poznać produkty, które mają szansę, poprawić Twój poranny nastrój? Koniecznie zobacz, co dla Ciebie przetestowałam!

czytaj dalej ...

Blog

Wierzysz, że słowem mogę przyczynić się, aby Twój dzień stał się piękniejszy? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowałam!

czytaj dalej ...

Facebook

Chciałabyś poznać kobiety, które tworzą cudowną, porankową społeczność? Dołącz do Nas na facebooku!

czytaj dalej ...

Sobotnie
śniadanie

W życiu kierujesz się zasadą "Przez żołądek do serca"? Doskonale! Mam dla Ciebie kilka kulinarno-śniadaniowych propozycji.

czytaj dalej ...

Dzień Zaduszny…

 

MAGDALENA MAREK

Dzień dobry w ten szczególny dzień – Dzień Zaduszny. W Zaduszki odwiedza się cmentarze, groby zmarłych z rodziny i uczestniczy w mszach, modląc się w intencji zmarłych. Istnieje tradycja zapalania świeczek czy zniczy na grobach oraz składania kwiatów, wieńców lub też innego typu ozdób, mających być symbolem pamięci o zmarłych. W tym dniu wspominamy, tych których już z nami nie ma. Nie jedna łza poleci tego dnia, nie jeden uśmiech pojawi się na twarzy wspominając cudowne chwile z babcią, przytaczając anegdoty dziadka. Dziś – pomyśl o bliskich, wspomnij dobrze, tych których niestety już z nami nie ma, odwiedź ich na cmentarzu, postój dziś tam troszkę dłużej. Pomyśl też, o tych którzy są dalej z nami. Doceń to, że masz wokoło tylu wspaniałych ludzi, taką wspaniałą rodzinę, takich cudownych przyjaciół.  

 

 

Nie raz nie dwa się kłócimy bywa, że bardzo często bywa, że o głupoty. I ja również tak mam, sprzeczam się z mężem o błahostki, a potem żałuję, bo po co to było? Czy warto marnować czas na kłótnie, które nie wnoszą nic do naszego życia? Jeśli masz z kimś jakiś konflikt, może dziś, właśnie dziś jest ten dzień, gdzie to TY wyciągniesz rękę, zadzwonisz, napisz, zrobisz cokolwiek by się pogodzić. Ktoś musi zrobić ten pierwszy krok, bądź nim Ty, a jeżeli uda Ci się sprawić, że się pogodzicie, gwarantuje zaśniesz dziś z uśmiechem na twarzy. Dzisiejszego dnia chodź uśmiechnięta, dużo rozmawiaj, jeśli masz możliwość spotkaj się z rodziną, jeśli nie to wykonaj do nich telefon, zapewne się ucieszą. Lubisz komuś sprawiać radość? Na pewno! Więc w ten dzień zaduszny obdarz wszystkich swoją miłością, pociesz kogoś jeśli potrzebuje, przytul mocno i bądź szczęśliwa.

W TEN DZIEŃ ZADUSZNY PAMIĘTAJ O TYCH, KTÓRYCH JUŻ NIE MA

I DOCEŃ TYCH, KTÓRZY SĄ BLISKO.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *