Ale czym jest szczęście?

Hartmanka
testuje

Chcesz poznać produkty, które mają szansę, poprawić Twój poranny nastrój? Koniecznie zobacz, co dla Ciebie przetestowałam!

czytaj dalej ...

Blog

Wierzysz, że słowem mogę przyczynić się, aby Twój dzień stał się piękniejszy? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowałam!

czytaj dalej ...

Facebook

Chciałabyś poznać kobiety, które tworzą cudowną, porankową społeczność? Dołącz do Nas na facebooku!

czytaj dalej ...

Sobotnie
śniadanie

W życiu kierujesz się zasadą "Przez żołądek do serca"? Doskonale! Mam dla Ciebie kilka kulinarno-śniadaniowych propozycji.

czytaj dalej ...

Ale czym jest szczęście?

Audio: Czym jest szczęście?

DK

(Tekst powstał w okresie największej ilości zachorowań na koronowirusa)

“Szczęście to coś czego kupić nie można”. Banalne? Kiedyś pewnie powiedziałbyś, że i owszem, można kupić, bo kogoś mogą uszczęśliwiać podróże, sportowy samochód, nowa torebka i tak dalej. No i oczywiście powiedziałbyś, że powiedzenie “pieniądze szczęścia nie dają” to też bzdura totalna, a argumenty są już podane dwie linijki wyżej. I wszystko jest takie proste przecież.

A co powiesz dzisiaj, kiedy tak jak reszta siedzisz zapewne zamknięty w swoim mieszkaniu lub domu? Na co dziś wydajesz swoje pieniądze i na jakie wyprawy jeździsz swoim sportowym cabrio? Czy Twoje “materialne szczęście” w chwili obecnej czyni Cię kimś wyjątkowym i innym od tych milionów ludzi ze strachem oczekujących dnia następnego? Może teraz co najgorsze, wiesz już z doświadczenia, co to samotność, depresja, izolacja, przygnębienie. Prawda, że teraz ucieszyłby Cię banalny długi spacer albo kawa wypita w ulubionej kawiarni? I też czułbyś się szczęśliwy?


Tego poranka, życzę Wam – OTWARTOŚCI NA SZCZĘŚCIE!

Bo widzisz szczęścia nigdy nie będzie tam, gdzie jest BEZSILNOŚĆ. Choćbyś nie wiem ile pieniędzy miał. No właśnie. Choć nikt nie potrafi szczęścia dokładnie zdefiniować, to na pewno nie jest ono żadną rzeczą. Więc czym?

Dla każdego z Nas jest SIŁĄ. Siłą aby żyć, oddychać i codziennie walczyć, dla siebie albo dla kogoś. Jest też SPOKOJEM. Pozwala Nam koić nerwy, działać zgodnie ze swoim rytmem. Jest WOLNOŚCIĄ, która pozwala Nam wziąć głęboki oddech. I wreszcie, przede wszystkim jest MIŁOŚCIĄ. Nie do kogoś, nie do pieniędzy, nie do rzeczy materialnych….do siebie samego. Bo bez miłości do siebie, nie ma ani siły, ani spokoju, ani nawet wolności. Takie już to szczęście jest. Szanuj je i dziel się póki możesz.

Autor: DK

Instagram: www.instagram.com/beybeeblond/

 

PRAGNIESZ WIĘCEJ POZYTYWNYCH TEKSTÓW? ZOBACZ TUTAJ! -> Przede wszystkim pozytywne nastwienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *