Ciężka praca.

Hartmanka
testuje

Chcesz poznać produkty, które mają szansę, poprawić Twój poranny nastrój? Koniecznie zobacz, co dla Ciebie przetestowałam!

czytaj dalej ...

Blog

Wierzysz, że słowem mogę przyczynić się, aby Twój dzień stał się piękniejszy? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowałam!

czytaj dalej ...

Facebook

Chciałabyś poznać kobiety, które tworzą cudowną, porankową społeczność? Dołącz do Nas na facebooku!

czytaj dalej ...

Sobotnie
śniadanie

W życiu kierujesz się zasadą "Przez żołądek do serca"? Doskonale! Mam dla Ciebie kilka kulinarno-śniadaniowych propozycji.

czytaj dalej ...

Ciężka praca.

 

ANIA CHOMAIK

Decydując się na udział w tym projekcie, pomyślałam od razu Ania, przecież obecnie masz taki młyn, że ciężka praca to twoje drugie imię. Od dziecka wpajano mi, że „ciężką pracą – ludzie się bogacą”. Rodzice straszyli konsekwencjami nie ukończenia szkoły (podając za przykład, własne wybory i kiepskie decyzje). Trener umacniał we mnie poczucie winy, że po wygranych zawodach w judo, czas zejść z podium, zakasać rękawy i trenować jeszcze ciężej, by powtórzyć sukces. W blogowaniu, przeczytałam setki artykułów, kilka książek i wysłuchałam kilkanaście webinariów, o tym, że systematyczność i pewna powtarzalność (czytaj ciężka, mrówcza praca), przyczyniają się do sukcesu.  

Z perspektywy czasu, uważam, że najcięższą pracą, jest ta własna (nieodpłatna) nad samą sobą. Staranie się zachowywać rozsądku, gdy wszystko dookoła się burzy. Bycie odpowiedzialną i zorganizowaną, nie tylko dla, że jesteś dorosła, ale przede wszystkim dlatego, że masz dzieci i one ciebie potrzebują każdego dnia. W dobrej formie, uśmiechniętej, zadbanej, szczęśliwej i spełnionej. Bycia dostępną, tolerancyjną i wyrozumiałą dla partnera, który regularnie wystawia twoją cierpliwość na próbę. Zachowanie odpowiednich proporcji między obowiązkami, a odpoczynkiem. Znalezienie balansu między tworzeniem, a słodką beztroską. Byciem sobą i ze sobą na dobre i złe – to dla mnie najcięższa praca, która wykonuję z różnym efektem każdego dnia.

Autorka: Ania Chomiak

Autorka książki „Nieidalnik. Sztuka Szczęśliwego życia”

Strona: nieidealnaanna.pl

Facebook: www.facebook.com/nieidealnaanna/

Instagram: instagram.com/nieidealnaanna/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *