Ah ten dystans!

Hartmanka
testuje

Chcesz poznać produkty, które mają szansę, poprawić Twój poranny nastrój? Koniecznie zobacz, co dla Ciebie przetestowałam!

czytaj dalej ...

Blog

Wierzysz, że słowem mogę przyczynić się, aby Twój dzień stał się piękniejszy? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowałam!

czytaj dalej ...

Facebook

Chciałabyś poznać kobiety, które tworzą cudowną, porankową społeczność? Dołącz do Nas na facebooku!

czytaj dalej ...

Sobotnie
śniadanie

W życiu kierujesz się zasadą "Przez żołądek do serca"? Doskonale! Mam dla Ciebie kilka kulinarno-śniadaniowych propozycji.

czytaj dalej ...

Ah ten dystans!

Audio: Ah ten dystans!

Karolina Hartman

Zachowaj odpowiedni dystans – tak mówią wszędzie. I bynajmniej nie po to, aby na siłkę kogoś lub coś odseparować. Odpowiedni dystans między dwojgiem ludzi ukazuje uczucie, a także strefę komfortu, w której nie czujemy zakłopotania. Odpowiedni dystans między poszczególnymi miejscami parkingowymi daje poczucie swobody ruchu, a między dwoma pojazdami na drodze – poczucie bezpieczeństwa. Odpowiedni dystans stanowi/ł kluczową rolę walce z pandemią i gdy chcemy zerwać jakąś relacje. Dystans jest ważny. Dystans nie jest niczym złym. Dlatego zachowaj dystans również do siebie.Tego poranka, życzę Wam – DYSTANSU DO SIEBIE!

Dystans do siebie świadczy o poczuciu własnej wartości. Nie pozwólmy, aby ktoś inny był w stanie zaburzać naszą świadomość. Będąc w przekonaniu o własnych wadach i zaletach, jesteśmy w stanie z dystansem podejść również do życia, biorąc go takim jaki jest, w sposób mniej emocjonalny. Potrafimy podejmować bardziej przemyślane decyzję i nie boimy się porażek. Nie upadamy przy każdych słowach krytyki, a robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zamienić wadę w zaletę.

Otoczenie uwielbia ludzi z dystansem do samych siebie. Zazwyczaj są to osoby kolorowe, radosne z ogromnym poczuciem humoru, prawdziwe dusze towarzystwa. Łatwiej odnajdują się w trudnych sytuacjach i nieznanych miejscach. Ich zachowanie świadczy o dojrzałości psychicznej, do której po prostu każda z Nas musi dorosnąć.

Zdystansowani ludzie mają prościej i to nie jest żadną tajemnicą. Jeśli chcemy być tacy jak oni często nie wystarczy odpowiedni wiek, ale również długoletnia praca nad samooceną i spostrzeganiem własnego JA w sposób obiektyw, ale również i przede wszystkim przyjacielski.

Może więc zostaniesz swoim przyjacielem z poczuciem humoru i dystansem do siebie? 🙂

Autor: Karolina Hartman

3 minuty o poranku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *