SZUKAMY SPOSÓBÓW: JAK SPEŁNIĆ MARZENIA?

Hartmanka
testuje

Chcesz poznać produkty, które mają szansę, poprawić Twój poranny nastrój? Koniecznie zobacz, co dla Ciebie przetestowałam!

czytaj dalej ...

Blog

Wierzysz, że słowem mogę przyczynić się, aby Twój dzień stał się piękniejszy? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowałam!

czytaj dalej ...

Facebook

Chciałabyś poznać kobiety, które tworzą cudowną, porankową społeczność? Dołącz do Nas na facebooku!

czytaj dalej ...

Sobotnie
śniadanie

W życiu kierujesz się zasadą "Przez żołądek do serca"? Doskonale! Mam dla Ciebie kilka kulinarno-śniadaniowych propozycji.

czytaj dalej ...

SZUKAMY SPOSÓBÓW: JAK SPEŁNIĆ MARZENIA?

Victor Hugo pisze: „Marzenia to niczym nie zmącona rozkosz, a oczekiwanie aż się spełnią to prawdziwie życie.”

Każdy z Nas marzy o czymś innym. Chyba nie zaprzeczysz? Niektóre marzenia są na wyciągnięcie ręki, o niektóre walczymy każdego dnia, a droga do ich spełnienia nadal jest długa…

Marzenia nic nie kosztują,  o marzeniach się śni, marzenia nadają sens naszemu życiu, marzenia wprawiają w fantastyczny nastrój, a gdy się spełniają – czujemy się szczęśliwi. „To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.” (Paulo Coelho).

 

Wszystkich marzenia się spełniają. Moje nie!

Czy robię coś nie tak? Oto 9 porad, aby marzenie przekształcić w rzeczywistość:

  1. ”Nie odkładaj marzeń, odkładaj na marzenia”.  UWIELBIAMY TEN CYTAT 😉 . Jeżeli dążysz do spełnienia marzeń, to nie patrz na pieniądz. Nie bądź wściekła, jeśli będziesz musiał wydać ciężko zarobioną wypłatę, kosztem spełnienia marzeń. Nie myśl, że kiedyś zarobisz więcej i dopiero wtedy (może) spełnisz wszystkie pragnienia…, bo zazwyczaj nigdy pieniędzy nie ma za dużo. Pieniądze możemy stracić w jednej chwili, a spełnione marzenia i ta satysfakcja, że się udało? Pozostną na zawsze. 
  2. Pragniesz zrealizowanych marzeń? Nie bój się! Nie zamykaj oczu! Nie znikaj! Działaj! „Twoje marzenia muszą być większe niż strach, a Twoje czyny większe niż Twe słowa”. A więc myśl pozytywnie i krzycz do siebie: zawalczę!

 

 

3. Gdy wizualizujesz swoje marzenie, jesteś bliższa jego spełnienia. Zamknij oczy i pomyśl o tym, czego pragniesz. Wyobraź sobie każdy szczegół. Myśl tak, jakby Twoje marzenie właśnie zaczęło się ziszczać. Marzysz o domku w sosnowym lesie? To wyobraź sobie jak wygląda. Marzysz o locie szybowcem? To pomyśl, co czujesz. Widzisz, czy to wszystko nie jest realne?

4.Często bywa tak, że marzenia wiążą się z konsekwencjami. Jeśli dostrzegasz te same pozytywne po spełnieniu marzenia, to wszystko jest wspaniale. Jeśli jednak zauważasz negatywne zmiany w przyszłości np.: brak czasu dla bliskich, porzucenie satysfakcjonującej pracy, to zastanów się, czy to na pewno Twoje marzenie? Czy to co zowią “marzeniem” powinno tak wyglądać?

Dąż do spełnienia tych, które uczynią Cię prawdziwie szczęśliwą. Szkoda marnować czasu na coś, co może spowodować tylko chwilowe szczęście, a w następstwie żal i smutek. 

5. Wiara? Przyda się i przy spełnianiu marzeń. Taka szczera i głęboka. Bo jeśli coś z góry uznasz za  niemożliwe i nie wierzysz, że może się spełnić, to jakim “cudem” ma się udać?

6. Stwórz  mapę marzeń. Mapę zaprojektowaną przez samą siebie dla siebie. Maluj, wycinaj, wypisz swoje fantazje. Przyglądaj się im codziennie i  pobudź wyobraźnie oraz podświadomość. Mapa spowoduje rozbudzenie bodźców, które dążą do realizacji Twoich pragnień. To naprawdę działa!

7.Czasami marzenia potrzebują czasu, nie spełniają się tak szybko, jakbyś sobie tego życzyli. Pewnie dlatego, że po prostu są wyjątkowe. NIE REZYGNUJ, gdy stwierdzisz, że za dużo czasu musisz poświęcić na ich osiągnięcie. Czas minie bardzo szybko, a  “marzenia nie spełniają się ot tak. W tym cała ich magia. Że są wyczekane”  – M.Wojciechowska. Powolnymi krokami dąż do ich spełniania, nie załamuj się, nie przyśpieszaj i nie trać zapału. 

8.  Paulo Coelho pisze: „Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały Wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie”. Tak myślimy, że może warto mu zaufać? Co mamy do stracenia?  Może warto wierzyć, że Świat jest po naszej stronie? Co tam Świat! Cały Wszechświat!

9.A na koniec: Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia”(Jakub Bączek). Często o tym przypominamy, bo szczerze się z tym zgadzamy. 

10….

TERAZ ZAPEWNE WIESZ WIĘCEJ, NIŻ WCZEŚNIEJ 🙂 .

NIE CZEKAJ ANI DNIA DŁUŻEJ, ZANICZNIJ SPEŁNIAĆ SWOJE MARZENIA.

KAROLINA HARTMAN

 

 

 

 

2 Responses

  1. Świetne przesłanie. Dziękuję za wszystkie poranki z Wami – pomagają żyć w tych trudnych czasach. Promuje 3.minuty o poranku wśród znajomych bo uważam że warto rozpoczynać każdy dzień pozytywne . Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *