AUTORKI TEKSTÓW

Oto wyjątkowe kobiety, które swoim słowem wzbogaciły “PROJEKT LATO 2020” 3 minuty o poranku. Jeśli masz ochotę, przypomnieć sobie napisany przez konkretną osobę tekst, to wystarczy, że klikniesz na wybraną autorkę.

(Tekst będzie możliwy do zobaczenia, po ukazaniu na stronie. Informacja o dacie pojawienia się tekstu autorki, znajduję się pod imieniem i nazwiskiem.)

Kochane, zachęcam również do zapoznania się z mediami społecznościowymi autorek tekstów. Naprawdę są tego warte!

DZIĘKUJĘ, ŻE JESTEŚCIE.

 • Agata Kopaczewska – Jestem Agata, mam prawie 19 lat. Chcę od życia czegoś więcej, poszukuję prawdy. Często poddaję się przeróżnym refleksjom. Dodatkowo interesuję się modą i sztuką, dzięki czemu na moich profilach znajdziecie coś dla ducha, jak i dla oka. (data publikacji tekstu: 7.07.2020)

 • Agata Majewska –  Żona jednego męża, mama trójki (a nawet czwórki), doktor nauk o rodzinie. Autorka bloga o rodzicielstwie i relacjach ‘Mama Sowa’ i założycielka grupy dla kobiet ‘Bliskie Mamy’. Zauroczona w rodzicielstwie bliskości i otwarta na projekty, które mają na celu wspierać rodziny i kształtować kolejne pokolenia. (data publikacji tekstu: 18.07.2020)

 • Agata Murawska – Kocham życie, jestem kobietą spełnioną, aczkolwiek ciągle poszukującą, ciekawą i otwartą na świat, na nowe, zarówno wewnątrz mnie, jak i wszystkiego co na zewnątrz. We wszystkim co się w moim życiu dzieje, staram się dostrzegać tę dobrą stronę, staram się czerpać naukę z każdej lekcji, z każdego napotkanego na mej drodze – człowieka. Kocham naturę i będąc na jej łonie czuję się najszczęśliwsza 🙂 . (data publikacji tekstu: 2.08.2020)

 • Agata Orzechowska – Nazywam się Agata Orzechowska jestem psychologiem . Jestem również założycielem Pracowni Duszy i Ciała.Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas stażu w Oddziale Dziennym oraz Poradni Leczenia Nerwic w Poradni Ochrony Zdrowia Psychicznego w Rudzie Śląskiej. Jako osoba skoncentrowana na skutecznej pomocy drugiemu człowiekowi i otwarta na różne wyzwania zawodowe, nieustannie, z zaangażowaniem podnoszę swoje kwalifikacje. Będąc psychologiem cenię sobie możliwość towarzyszenia moim pacjentom w ważnych dla nich etapach życia, trudnościach i wyzwaniach. Szanuję każdą ich decyzję i doceniam najmniejsze kroki zmierzające ku poprawie jakości życia.

 • Agnieszka Korzeniewska – Pisarka i blogerka, mieszkająca na Podlasiu i w Flandrii (Belgia) Autorka filozofii Zaczarowanej Codzienności i kobiecych spotkań w Brukseli :”Na parkiecie”. (data publikacji tekstu: 12.07.2020)
 • Aldona Stelmach – Odkąd pamiętam jestem optymistką, pokładająca wiarę w ludzi. W każdej sytuacji staram się znaleźć jakieś plusy i ewentualnie wynieść z nich jakąś lekcję na przyszłość. Uważam, że w każdym momencie życia możemy się czegoś nowego nauczyć. Moim mottem życiowym są słowa Louisy Hay “Jedna decyzja może zmienić całe Twoje życie”. I właśnie tą myśl staram się unaocznić osobom, z którymi pracuję. Jako Trener Optymizmu pomagam innym wejść na wyższy poziom ich rozwoju osobistego. Dzięki temu przestają tęsknić za zmianą, ponieważ zaczynają ją przechodzi. Zdobywają większą pewność siebie i w krótszym czasie podejmują decyzje. Z zamiłowania prowadzę blog Optymistki, a prywatnie jestem mamą dwójki dzieci oraz żoną. (data publikacji tekstu: 12.08.2020)

 • Anna Halska – (data publikacji tekstu: 17.07.2020)

 • Ana “Leyraa” Mieszkowska – Hej, z tej strony Leyraa – a właściwie – Ana Mieszkowska. Od prawie 5 lat prowadzę bloga i skupiam się głównie na tematyce urody, mody, pole dance. Natura nie była szczodra i dała mi bardzo słabe włosy i cerę. Ale czy to oznacza, że nie da się tego naprawić? Wręcz przeciwnie! Tak samo jak z figurą gruszką – znalazłam rozwiązanie w pionowym drążku do ćwiczeń. Wartości jakimi kieruję się w życiu są: niezależność, lojalność, akcja. (data publikacji tekstu: 24.06.2020)

 • Anna Pyrek – Mam 28 lat. Od 5 lat jestem żoną wspaniałego męża, mamą 3 synów Gabriela, Jakuba i Piotra. W macierzyństwie swoje ja odnajduje w sporcie, dlatego zostałam instruktorem fitness by mieć czas dla siebie. Wdzięczna za wszystko co posiadam Panu Bogu. (data publikacji tekstu: 24.07.2020)

 • Dagmara Kaczmarzyk – Kobieta, która nie utraciła dziecięcej fantazji i radości życia. Na co dzień matka, partnerka i szkoleniowiec w branży beauty. Z pasji fotomodelka i ambasador zdrowego stylu życia. Uwielbia kuchnię bezglutenową, czytać kryminały i denerwować płeć przeciwną. (data publikacji tekstu: 13.08.2020)

 • Elżbeta Dziurkowska Kobieta z bardzo  dużym bagażem doświadczeń życiowych. Jestem najlepszym przykładem na to, że nigdy nie jest za późno na zmiany. Wystarczy uwierzyć w siebie, że mogę, że potrafię  i ruszyć do przodu, aby spełniać marzenia . Od kilku lat prowadzę bloga kulinarnego o nazwie Dieta moja pasja, oraz  pomagam ludziom wychodzącym z sekt, ponieważ sama w jednej z nich byłam wychowana. (data publikacji tekstu: 28.07.2020)

 • Ela  Hübner  – mam 54 lata, mieszkam w Warszawie, z zawodu jestem tłumaczem angielskiego. W okolicach 50-tki postanowiłam spełniać marzenie o twórczym życiu i założyłam bloga lajfstajlowego dla kobiet dojrzałych www.fajna-baba-nie-rdzewieje.pl  Zachęcam kobiety 50+ do aktywnego trybu życia i realizowania pasji, na które wcześniej nie było czasu. Przekonuję, że nigdy nie jest za późno na to, aby zacząć żyć swoim życiem. Działam na rzecz zmiany społecznego postrzegania kobiet dojrzałych. Za moją działalność zostałam wybrana przez magazyn “Wysokie obcasy” do zaszczytnego grona “50 śmiałych kobiet 2018 roku”, z czego jestem niezwykle dumna.  (data publikacji tekstu: 21.07.2020)

 • Ewa Adamska – Cieśla – Jestem feministką, kocham zdrowe jedzenie, medytację i absurdalny humor.  Kręcą mnie nieoczywiste połączenia między ludźmi i zjawiskami kulturowymi czy społecznymi.  Wierzę w moc siostrzeństwa. Zawodowo pracuję jako copywriterka i dziennikarka. (data publikacji tekstu: 1.08.2020)

 • Ilona Phan-Tarasiuk – Jestem żoną, mamą, psychoterapeutką. Prowadzę Poradnię Psychologiczną Sursum Corda (www.sursum-corda.pl) oraz bloga Żona Spełniona (www.zona-spełniona.blogspot.com). Uwielbiam swoją rodzinę, przyjaciół, pracę w gabinecie, a także tworzenie szkoleń rozwojowych, które od ponad 10 lat ubogaciły życie setek kobiet. Najbardziej jednak lubię wsłuchiwać się w ciszę, ponieważ w niej odkrywam Boga, siebie i piękno drugiego człowiek. (data publikacji tekstu: 9.07.2020)

 • Izabela Stokowiec – Jestem Iza i mam 20 lat. W wolnym czasie lubię chodzić do Teatru  i spotykać się ze znajomymi. Kiedy miałam ciężki okres w życiu to zaczęłam pisać wiersze co dawało mi sporą ulgę. Mogłam przelać wszystko w historię i zostawić to za sobą. (data publikacji tekstu: 4.08.2020)
 • Izabela Zientek – Z zamiłowania i wykształcenia psycholog, trener umiejętności psychospołecznych, doradca zawodowy, nauczyciel akademicki. Założyła Akademię Potencjału z myślą o kobietach szukających samorealizacji i równowagi życiowej. Absolutna entuzjastka ciągłego rozwoju. Wspiera kobiety w budowaniu siły oraz życia w zgodzie ze sobą. W czasie wolnym oddaje się swoim pasjom, m.in. maluje obrazy lub odnawia i stylizuje meble nadając im nowy, niepowtarzalny charakter. (data publikacji tekstu: 09.08.2020)

 • Joanna Bogielczyk – Trener biznesu i coach, pełna zapału kobieta, która od ponad 10 lat otwarcie dzieli się swoim doświadczeniem i umiejętnościami. Wspiera swoich klientów w realizowaniu ich celów osobistych i biznesowych, szczególnie w zakresie budowania pewności siebie, tworzenia silnych marek, w promocji i w zwiększaniu sprzedaży. Pomaga dokonać zmian, które wydawały się niemożliwe, motywuje i egzekwuje. Prywatnie jest szczęśliwą żoną i mamą trójki szkrabów. (data publikacji tekstu: 14.07.2020)

 • Joanna Chudoba – Pasjonatka ludzkich osobowości i zachowań. Obserwuje, analizuje, odczuwa i pisze. Nie szuka na siłę rozwiązań, ale pozwala im się pojawiać. Niedawno wydała swoją pierwszą książkę Niedopowiedzenia… o zmianie, która zazwyczaj jest trudna, ale potrzebna, ludzkich emocjach, które boimy się pokazać, by nikt nas nie oceniał, zwyczajnych problemach i ludzkich rozterkach, które nikomu nie są obce, a tak trudno się do nich przyznać i poprosić o pomoc. To książka również o przyjaźni. Mini powieść, która z coachingowym nawróceniem nie ma zbyt wiele wspólnego. Jednak jeśli szukasz zmiany, nie przeczytasz nic lepszego. Jest osobą, która twierdzi, że człowiek ma prawo do słabości i to dzięki nim staje się naprawdę silny.(data publikacji tekstu: 10.07.2020)
 • Joanna Karpowicz – ciągle jestem w biegu, ciągle poszukuję nowych wyzwań życiowych, ale wtedy wiem, że żyję. Miłośniczka biegania, czekolady, dobrej książki, zdrowej kuchni, nieznanych miejsc i fotografii dziecięcej. Moją cechą rozpoznawalną jest na pewno nadmierne gadulstwo 🙂 . Prywatnie żona całkiem fajnego faceta oraz mama dwóch rozrabiaków . Z wykształcenia geodetka, a z pasji fotograf dziecięcy. (data publikacji tekstu: 1.07.2020)

 • Kamila Majewska – Kama on the bike – Pozytywna wariatka ostro zakręcona w  koła roweru:) Rowerowa blogerka, pokazująca wzloty i upadki z przymrużeniem kobiecego oka. Uwielbiam poznawać świat i swoje granice zza kierownicy mojego bajka. Wolność i adrenalina to mój motor napędowy. Świadomie zarażam innych – pasją! (data publikacji tekstu: 3.08.2020)
 • Kamila Paszelke – Psycholog i autorka bloga Uważniej.pl skoncentrowanego wokół uważnego życia, psychologii rozwoju, rodziny i emocji. Twórczyni #Równoważę – Kampanii Społecznej Higieny Umysłu promującej profilaktykę związaną ze zdrowiem psychicznym i dbaniem o siebie. Prywatnie szczęśliwa żona starająca się żyć uważniej, lubiąca długie spacery i czytanie książek. (data publikacji tekstu: 6.08.2020)

 • Katarzyna Echt – Od 4 lat mieszkam w Hiszpanii, a znaleźć można mnie łatwo na facebooku. (data publikacji tekstu: 7.08.2020)

 • Katarzyna Mastalerczyk(data publikacji tekstu: 10.08.2020)

 • Katarzyna Rubinowska – Nauczyciel akademicki z zamiłowania. W wolnym czasie blogerka, ceniąca przede wszystkim styl życia w zgodzie z naturą. Miłośniczka wszelkich podróży, zarówno tych miejskich jak i wiejskich, kochająca góry i morze. Szczęśliwa kobieta, która wbrew przeciwnościom losu wciąż się uśmiecha. (data publikacji tekstu: 29.07.2020)

 • Karolina Stachurska – Dwudziestosiedmioletnia podlasianka kochająca naturę i małomiasteczkowe życie. Na co dzień pracownik socjalny pomagający ludziom w potrzebie, po godzinach uśmiechnięta dziewczyna z ukulele, wielbicielka gotowania, hybrydomaniaczka i saksofonistka. Zakochana w polskiej muzyce, fotografii i wschodach słońca. Wielbicielka różu wzdychająca na widok starych samochodów. Kawoholiczka zbzikowana na punkcie uroczych dodatków i kolekcjonerka kubków. (data publikacji tekstu: 4.07.2020)

 • Karolina Yun – Ślązaczka, żona Koreańczyka z wykształcenia magister surdopedagogiki.  Mieszkałam w Korei Południowej przez kilka lat. Uwielbiam espresso, kryminały i heavy metal. Z zamiłowania blogerka urodowa. (data publikacji tekstu: 23.07.2020)

 • Magdalena Marek – Kobieta, żona i mama – moje trzy super moce! Przez świat pędzę w trampkach i spodniach, nie dla mnie szpilki i obcisłe spódniczki. Lubię jeździć tam gdzie mnie jeszcze nie było, lubię spacery, góry i zachody słońca nad polskim morzem. Lubię mieć aparat fotograficzny pod ręką i fotografować piękne momenty. Albumy nie mieszczą się w szafce, a mi ciągle mało! (data publikacji tekstu: 2.07.2020)

 • Marlena Sergot – Prowadzę bloga od kilku lat z przerwami i traktuję to zajęcie jako bardzo przyjemnie hobby, które daje mi kontakt z innymi osobami o podobnych zainteresowaniach. Na swoim blogu najczęściej poruszam tematy dotyczące dbania o ciało i ducha czyli tzw. self care oraz tematy lifestylowe i urodowe. Zawodowo zajmuję się obsługą klienta, a prywatnie lubię szukać nowych ciekawych zajęć. Jakiś czas temu zaczęłam swoją przygodę z jogą oraz fotografią. Marzy mi się dom z ogrodem, biszkoptowy golden retriever i dalekie podróże. 🙂 (data publikacji tekstu: 22.07.2020)

 • Minimalistic Girl – Od 2017 roku prowadzę bloga Minimalistic Girl. Powstał on z myślą o dzieleniu się swoim doświadczeniem w minimalizowaniu ilości posiadanych rzeczy, a później rozszerzył się też o działy o tworzeniu Capsule Wardrobe, szybkich przepisach i urodzie. Jeśli więc potrzebujecie pomocy lub szukacie inspiracji w tematyce minimalizmu to zapraszam na mojego bloga! (data publikacji tekstu: 30.07.2020)
 • Milena Marchlewska – Księżycova. Autorka kobiecego bloga (ksiezycova.pl), niepoprawnaromantyczka zakochana w Księżycu, listach tradycyjnych, literaturze i tatuażach. Szczęśliwa żona i spełniona mama. (data publikacji tekstu: 5.08.2020)
 • Monika Bosek-Kaczmarzy – Nazywam się Monika Bosek-Kaczmarzyk, jestem mamą czwórki dzieci, psycholożką oraz blogerką. Dwoje moich dzieci jest już całkiem dużych, dlatego też jestem dojrzałą mamą, której nie obce są problemy, jakie niesie za sobą towarzyszenie dziecku w trudnym czasie adolescencji. Jednocześnie jestem mamą, która codziennie doświadcza typowych rozterek młodej mamy za sprawą dwójki młodszych dzieci. Ogromnie dużo frajdy sprawia mi praca z dziećmi i rodzinami a moją misją i pragnieniem jest, by każde dziecko czuło się dobrze we własnym domu. Właśnie dlatego otworzyłam blog, na którym dzielę się moimi sposobami na budowanie dobrych relacji z dziećmi oraz radzenie sobie z codziennymi rodzicielskimi wyzwaniami. Uwielbiam spacery po górach, zwłaszcza po moich ukochanych, rodzimych Beskidach, gdzie mogą odpocząć i nabrać nowej energii. (data publikacji tekstu: 11.08.2020)

 • Monika Cywińska – Nazywam siebie Coachem szczęśliwych relacji w rodzinie ponieważ moją misją i ogromną przyjemnością jest dzielenie się z rodzicami wiedzą, narzędziami i inspiracjami, które pomagają im poukładać swoje relacje z samymi sobą, a w konsekwencji ze swoimi bliskimi, zyskując więcej bliskości i spokoju. Dzielę się poprzez blog, videoblog i audioblog oraz warsztaty, programy online i indywidualne sesje (osobiście i online), korzystając głównie z 3 metod: Pozytywna Dyscyplina, Soul Coaching® i Psychobiologia (Totalna Biologia) – zatem jest to podejście holistyczne – pracujemy lekko i jednocześnie niezwykle skutecznie. Moja największą inspiracją jest moja rodzinka: 8-letnia Ala, 6-letni Tymon i mój cudowny partner Marcin, z którym wspólnie wciąż i na nowo składamy nasze rodzinne układanki, tak aby było nam do siebie bliżej, a w domu było jeszcze weselej. (data publikacji tekstu: 14.07.2020)
 • Monika Kurdej – Terapeuta otyłości, coach – psychodietetyk, pomaga zapracowanym i zmęczonym kobietom, które chcą dobrze wyglądać i wspaniale się czuć. Dzięki jej wiedzy i doświadczeniu, spośród których, najbardziej ceni troskę o zdrowy kręgosłup i mądre jedzenie, a także dzięki mocnym, własnym, doświadczeniom otyłości, jest w stanie uwolnić kobiety od diet, stawiając przy tym na zdrowe i funkcjonalne ciało. Witalność, energia i zdrowie nie są zarezerwowane tylko dla osób naturalnie szczupłych. To po prostu konkretne umiejętności i rutyny, które należy przyswoić i wdrożyć.(data publikacji tekstu: 25.07.2020)  

 • Olga Bartnik – Autor, bloger, historyk. Wiecznie zakochana żona i matka czterech pór roku. Na bloga www.kobietabycblog.pl pisze o życiu w Norwegii, w Głębi: miniatury literackie, opowiadania, recenzje książek i prowadzi wywiady z pisarzami. Uwielbia ciszę, długie spacery i kieszenie wypchane słowami. (data publikacji tekstu: 14.08.2020)

 • Oliwia Trzynska – Mam na imię Oliwia i od ponad dwóch lat piszę opinie o książkach. Staram się zachęcać ludzi do czytelnictwa. Na swoim profilu zamieszczam mini lekcje rosyjskiego, prowadzę maraton czytelniczy #kingzuniros2020 podczas, którego czytamy książki Stephena Kinga, a także wspominam jak wygląda życie osoby z wysoką wadą wzroku. Nie boję się mieć własnego zdania i chcę, aby inni nigdy nie bali się mieć swojego. (data publikacji tekstu: 20.07.2020)

 • Patrycja Sikora – Cześć, jestem Patrycja i mam 26 lat. Od 6 lat mieszkam w Niemczech. Z zamiłowania jestem fotografem. Tworzę także filtry do zdjęć i drobne grafiki. Od 10 roku życia piszę bloga (może ktoś kojarzy lawendowego motyla), jednak życie sprawiło, że musiałam zrobić sobie przerwę. Wkrótce wracam, bo mam Wam dużo do przekazania. (data publikacji tekstu: 8.07.2020)

 • Paulina Hejduk – Cześć! Na codzień jestem szarym pracownikiem korporacji, po godzinach spełniam się tworząc grafiki. Trzy rzeczy, bez których nie mogę żyć (oczywiście poza wspaniałą rodziną i przyjaciółmi)? Góry – pozwalają oderwać mi się od codziennego pędu, podróże – sprawiają, że uśmiecham się 24h/dobę i książki – przenoszą mnie w inny świat. (data publikacji tekstu: 26.07.2020)

 • Sara Michałek – Cześć, tu Sara. Jestem górocholiczką 🙂 . brzmi jak zły nawyk, ale to raczej dobra rzecz. Kocham góry, zdobywanie ich, wpatrywanie się w kolejne szczyty. Chodzę po nich, jak tylko mogę sobie na to pozwolić. Poza tym jestem pszczelarką- to też moja pasja, ciężka praca ale też pyszny, własny miód. Podróże- bez nich moje życie by było kompletnie puste, a że jestem marzycielką, to wciąż planuję nowe lubię adrenalinę, dlatego ciągle staram się dorzucać do życia nowe wyzwania, byle by nie było zbyt nudno. (data publikacji tekstu: 6.07.2020)
 • Spełniona babcia – Jestem dojrzałą kobietą, pełną radości i wielu marzeń. Co dzień robię wszystko, aby być szczęśliwą, mimo upływających lat. Moje wnuki to ostatnia wielka miłość, której jestem w stanie poświęcić całe moje życie. I oddaje się tej miłości! Jestem babcią i jestem z tego dumna. (data publikacji tekstu: 18.06.2020)

 • Zuzanna Dudko – Szczęśliwa żona i mama. Pasjonatka poznawania nowych kosmetyków oraz malowania paznokci. Autorka bloga Zuzka Pisze, na którym dzieli się recenzjami kosmetyków, poradami i swoimi przemyśleniami . (data publikacji tekstu: 31.07.2020)